Wieczór z poezją w rytmie rock’n’rolla

Dobrze rokujący poeci z grup Horyzont i Grota 7 czerwca staną naprzeciw siebie w potyczce na wiersze. Po tej konfrontacji na scenie „Grandy” zespół Weed and Raspberries zaserwuje nam solidną dawkę muzyki rok’end’rollowej.

Głównym bohaterem spotkania będzie poezja, powiązana tematycznie rozmaitymi skojarzeniami z terminem „rok'end'rollowanie", pozwalająca sobie na dowolne zabawy słowne. Niemniej istotne będą dwie prezentujące się grupy poetyckie, których sposób funkcjonowania i spojrzenie na własną sztukę jest wyraźnie odmienny.

Grupa poetycka „Horyzont" działa od 2012 roku. W jej skład wchodzą trzej poeci połączeni wspólnym manifestem programowym. W swojej twórczości łączą tematykę miejską, codzienną z indywidualizmem i spojrzeniem horyzontalnym. Grupa znana jest ze swoich nieprzewidywalnych wystąpień artystycznych.

Grupa poetycka „Grota" na co dzień mieści w swych szeregach jednostki niezależne i różnorodne, o niejednolitych gustach literackich i poglądach egzystencjalnych, występujące pod szyldem wolności, różnorodności i indywidualizmu. Każdy z pięciu poetów reprezentujących działającą od 2010 roku grupę będzie prezentował swoją twórczość osobno. Tym samym konfrontacja będzie miała charakter grupowy i indywidualny.

Na koniec, organizatorzy zapraszają na koncert grupy rock'n'rollowej – Weed and Raspberries – działającej od 2010 roku przy Miejskim Domu Kultury w Mikołowie.

Wstęp wolny

7 czerwca 2013 r., godz. 20.00 – Granda Klub (Katowice, Plac Karola Miarki 6).



(-) (-)
Materiał Organizatora
3 czerwca 2013