Wiedeń w wirze „Środkowoeuropejskiej Karuzeli Teatralnej"

W dniach 11. – 16. listopad 2013 r. już po raz dziewiąty kręcić się będzie w austriackiej stolicy Środkowoeuropejska Karuzela Teatralna czyli międzynarodowy festiwal teatrów. Ten kulturalny tygiel współtworzą teatr, film, taniec, muzyka oraz teatr alternatywny.

W programie m.in. występy grup teatralnych z Polski, Czech i Węgier. Polskę reprezentuje Teatr Polski z Bielska-Białej ze sztuką w reżyserii Piotra Ratajczaka „Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami", nawiązującej do doświadczeń i przeżyć związanych z socjalistyczno-komunistyczną przeszłością Polski.

W ramach festiwalu pokazany zostanie również film pt.: „Mordechaj Gebirtig czyli bądź zdrów mój Krakowie". Jest to dokument o żyjącym w latach 1877–1942 na krakowskim Kazimierzu poecie i bardzie Mordechaju Gebirtigu. Film wyreżyserował Piotr Szalsza i będzie on obecny na projekcji w dn. 13. listopada o godz. 20.00 w Teatrze Brett w Wiedniu.

Organizatorzy Środkowoeuropejskiej Karuzeli Teatralnej, dyrektorzy Teatru Brett, Nika Brettschneider i Ludvik Kavin, zostali pod koniec października 2013 r. wyróżnieni nagrodą Centrope-Preis 2013 za aktywność i zaanagażowanie w rozwój obszaru Europy Środkowej poprzez projekty ponadgraniczne, jednoczące różne narody.

Bliższe informacje oraz program festiwalu: www.theaterbrett.at(-) (-)
Materiał Teatru
8 listopada 2013