Wielki Teatr Świata

W dniu 9 sierpnia 2015 roku o godz. 21.15 na placu przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie odbędzie się premiera widowiska "Wielki Teatr Świata" będąca kulminacją projektu "Ambalaże i kuglarze" służącego uhonorowaniu setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora.

Stowarzyszenie Sztuki Estradowej „Estrada" oraz Teatr Jaruga i Teatr Animagia zapraszają na premierę spektaklu plenerowego „Wielki Teatr Świata", która odbędzie się 9 sierpnia 2015 roku o godz. 21.15 na placu przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie.

Widowisko oparte na klasycznym tekście hiszpańskiego dramatopisarza Pedro Calderona de la Barcy jest częścią projektu „Ambalaże i kuglarze" służącego uhonorowaniu setnej rocznicy urodzin Tadeusza Kantora. Konwencja spektaklu wyreżyserowanego przez Andrzeja Piecucha (Teatr Jaruga) i Michała Zaskórskiego (Teatr Animagia) nawiązuje zarówno do kantorowskiego teatru formy, jak i do swoich źródeł - średniowiecznych hiszpańskich „autos sacramentales" tj. alegorycznych dramatów religijno-filozoficznych realizowanych w objazdowych dekoracjach zwanych mansjonami. Atrakcją scenograficzną rzeszowskiego przedstawienia skupionego wokół motywu świata jako teatru, w którym człowiek jest aktorem, a Bóg dramaturgiem, będą m.in. elementy dawnego teatru jarmarcznego w postaci marionet, masek i lalek sycylijskich. Oprawę muzyczną spektaklu zaaranżował Krzysztof Bazan.

„Wielki Teatr Świata" w interpretacji Teatru Jaruga i Teatru Animagia będzie można zobaczyć także w Domu Kultury w Siedliskach k. Rzeszowa (na otwartej próbie generalnej w dniu 8 sierpnia o godz. 21.15) oraz na Rynku w Wielopolu Skrzyńskim (16 sierpnia, godz. 21.15). Na wszystkie przedstawienia wstęp wolny.(-) (-)
Materiał organizatora
6 sierpnia 2015