Wielki wojownik zdrajcą

Multikino i British Council, w ramach cyklu "Brytyjskie teatry w Multikinie", zapraszają 8 maja o godz. 18 na retransmisję sztuki "Coriolanus" (Koriolan) z National Theatre Live, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

"Coriolanus" z National Theatre Live ponownie w Multikinie! Już 8 maja w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: "Coriolanusa". Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston znany z takich filmów jak: "Avengers", "Thor: Mroczny Świat" czy" Czas Wojny".

Opis:

Koriolan to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym.

Obsada/Produkcja:
Kajus Marcjusz - rzymski generał, później nazwany Koriolanem - Tom Hiddleston
Meneniusz Agryppa - patrycjusz, przyjaciel Koriolana - Mark Gatiss
Reżyseria - Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar).
Produkcja - Donmar Warehouse's, National Theatre Live

"Coriolanus" z National Theatre Live widzowie zobaczą w czwartek 8 maja o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety:

40 zł - normalny
35 zł - ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
30 zł - bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)
Bilety grupowe u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. - pt. 9.00-17.00):

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl(-) (-)
Materiał kina
29 kwietnia 2014