Wiosna w Teatrze Ateneum

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, 28 marca zespół Teatru Ateneum zaplanował spotkania z widzami, które przybliżą teatralne kulisy

W programie znajdą się:

Muzyka w teatrze – warsztat odkrywający tajniki realizacji dźwięku podczas spektaklu teatralnego.
Prowadzenie: Paweł Barszczewicz, godz. 10.00, 11.00, Scena Na Dole

Teatr z taśmy – projekcja spektaklu „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Gustawa Holoubka.
Wprowadzenie: Aneta Kielak, godz. 11.30, Scena 61

Oszustwa teatralne – prawdziwe/nieprawdziwe czyli jak to się robi w teatrze – spotkanie ze scenografem i zespołem technicznym.
Prowadzenie: Marcin Stajewski, godz. 13.00, Scena Główna

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Ponadto Teatr Ateneum rozpoczyna nowy cykl teatralny Małe Ateneum, w którym znajdą się propozycje skierowane przede wszystkim do młodszych widzów. Cykl rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 11.00 przedstawieniem „Szecherezada” w choreografii Anny Wujkowskiej.

Trwają przygotowania do kwietniowej premiery spektaklu „Kasta la vista” Sébastiena Thiéry’ego w reżyserii Eweliny Pietrowiak. W obsadzie m. in. Krzysztof Tyniec i Artur Barciś. Szczegółowe informacje wkrótce.

27 kwietnia po spektaklu „Miasto” Anna Las-Opolska – psycholog kliniczny, terapeuta i trener rozwoju osobistego, poprowadzi warsztat „Kryzys w życiu? Szansa na zmiany!” nawiązujący do tematyki spektaklu. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jak żyć, aby kryzys nas omijał, jak walczyć z bezsilnością i bezradnością, która mu towarzyszy oraz jak czerpać z życia satysfakcję.

Niedawno w Teatrze Ateneum rozwiązano konkurs dramaturgiczny „Kontrowersje”. Główną nagrodę zdobyła Magda Kupryjanowicz, autorka scenariusza „Patron”. Konkurs stanowi pierwszy etap projektu organizowanego przez Teatr Ateneum we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.Magdalena Mróz
Materiały Teatru
21 marca 2011