Witamy Brave Kids!

Uczestnicy tegorocznej edycji międzynarodowego programu edukacyjnego Brave Kids to, oprócz młodych artystów z Polski, dzieciaki aż z 12 krajów świata, m.in. z Kirgistanu, Gruzji, Ugandy, Chin, Indii i Laosu. Wszystkie spotkają się na jednej scenie, by uczyć się od siebie rodzimych tradycji, obrzędów, śpiewu, tańca i gry na instrumentach.

Początkowy etap programu edukacyjnego Brave Kids po raz pierwszy odbędzie się równocześnie w czterech miastach: we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Puszczykowie koło Poznania. W każdym z nich od 25 czerwca do 7 lipca przeprowadzane zostaną warsztaty artystyczne. W kolejnym etapie projektu wszystkie dzieci pojadą do Krośnic, gdzie przez tydzień, pod okiem liderów artystycznych, przygotowywać będą wspólny spektakl. Efekty ich twórczej pracy poznamy 12 lipca, podczas finału Brave Festival.

Udział w projekcie to wspaniała lekcja tolerancji i otwartości, z której czerpią nie tylko dzieci. Założeniem projektu jest angażowanie także społeczności lokalnej miast, w których odbywa się projekt. Mieszkańcy również mogą dołączyć się do programu – goszcząc u siebie młode talenty z zagranicy oraz uczestnicząc w spektaklach cząstkowych, przygotowywanych przez bohaterów tegorocznej edycji Brave Kids.

Finał Brave Kids odbędzie się 12 lipca o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Imart. Bilety w przedsprzedaży dostępne są w cenie 15 zł. Od 6 lipca wejściówki kosztować będą 20 zł. Całkowity dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie organizacji charytatywnej ROKPA International niosącej pomoc dzieciom w Tybecie, Nepalu oraz krajach Afryki.(-) (-)
Materiał Organizatora
27 czerwca 2013