Wkrótce roztańczony festiwal

41 technik tańca, 30 pedagogów i spektakle teatrów tańca z całego świata, to tylko niektóre z punktów programu, czekających na uczestników Dancing Poznań 2014. Wydarzenie, które odwiedzają od 21 lat setki osób odbędzie się w tym roku w dniach od 16 do 23 sierpnia. Jego organizatorem jest Polski Teatr Tańca.

Na Dancing Poznań 2014 składają się XXI Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca oraz szereg wydarzeń towarzyszących takich jak wystawy fotograficzne czy uroczysty pokaz pracy uczestników imprezy. Podczas warsztatów będzie można spróbować swoich sił m.in. w technikach: taniec współczesny, hip-hop, broadway jazz i afro cubano.

W międzynarodowym gronie warsztatowych pedagogów znajdą się tancerze m.in. z USA, Kuby, Izraela, Brazylii i Norwegii. Zajęcia realizowane będą na 3 poziomach zaawansowania, stwarzając możliwość udziału w wydarzeniu zarówno osobom, które zaczynają swoją przygodę z tańcem, jak i profesjonalistom.

Miłośnicy teatru tańca będą mogli obejrzeć w Poznaniu przedstawienia sławnego Iceland Dance Company (Islandia), Polskiego Teatru Tańca, Katrín Gunnarsdottir i Melkorki Sigridur Magnusdottir (Islandia), Sopockiego Teatru Tańca, Kieleckiego Teatru Tańca oraz spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca krakowskiego PWST.

Ostatniego dnia imprezy odbędzie się również pokaz uczestników Coaching Project, pracujących pod okiem Stiana Danielsena, członka zespołu Jo Strømgren Kompani (Norwegia).

Zapisy na Dancing Poznań 2014 odbywają się przez stronę internetową: http://goo.gl/2jOrx0/dancing-poznan-2014/. 

Bilety na festiwalowe przedstawienia można nabywać drogą internetową http://goo.gl/50fm9X)oraz w impresariacie PTT (ul. Kozia 4, Poznań). Cena biletów: 15 zł (bilet ulgowy dla uczestników Dancing Poznań 2014)/ 30 zł - bilet normalny.

O XI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca

W dniach od 16 do 22 sierpnia 2014 r. odbędzie się XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Na dwóch poznańskich scenach zobaczymy zespoły z Izraela, Polski i Islandii, m.in. ceniony Iceland Dance Company. Festiwal jest częścią organizowanego przez Polski Teatr Tańca wydarzenia Dancing Poznań 2014.

Mający wieloletnią tradycję Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca jest jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Co roku przyciąga do Poznania setki osób kochających tę dziedzinę sztuki, którzy nie tylko uczestniczą w pokazach przedstawień, ale także biorą udział w Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego. W tym roku na Festiwalu zobaczymy przedstawienia: Noy Zuk (Izrael), Iceland Dance Company (Islandia), Katrín Gunnarsdottir i Melkorki Sigridur Magnusdottir (Islandia), Sopockiego Teatr Tańca, Kieleckiego Teatru Tańca, Polskiego Teatru Tańca oraz spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca krakowskiego PWST. Ostatniego dnia imprezy odbędzie się również pokaz uczestników Coaching Project, pracujących pod okiem Stiana Danielsona, członka zespołu Jo Strømgren Kompani (Norwegia).

Bilety na festiwalowe przedstawienia będzie można nabywać drogą internetową (http://goo.gl/2jOrx0/) od 17.07.2014. Cena biletów: 30 zł - bilet normalny / 15 zł - bilet ulgowy dla uczestników Dancing Poznań 2014.

Zapisy na Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego odbywają się pod adresem: www.ptt-poznan.pl/dancing-poznan-2014.(-) (-)
Materiał Organizatora
23 lipca 2014