Wracają owady

Mają Państwo ostatnią okazję zjeść ostatniego pączka jako Widzowie spektaklu "Karnawał w krainie bajek". Już od 13 lutego 2010 przygotowujemy się do wiosny

Do Wrocławskiego Teatru Lalek powracają owady - bohaterowie spektaklu "Co w trawie piszczy".

"Co w trawie piszczy" to przedstawienie, w którym o jednym z najważniejszych współczesnych tematów – ekologii, opowiadasię językiem lekkim i zrozumiałym dla dzieci. Emocjonująca historia zmagań mieszkańców łąki z zagrożeniem w postaci traktora, widziana oczami dwóch gąsienic.

W rolach głównych występują: patyczaki, świerszcze, skolopendry, pająki i szarańcze oraz – po raz pierwszy w teatrze – robot Hexor! Spektakl powstał w oparciu o sztukę napisaną specjalnie na zamówienie Wrocławskiego Teatru Lalek. Szczególną uwagę na to przedstawienie o ogromnym potencjale edukacyjnym zwracamy nauczycielom przyrody, geografii i wiedzy o środowisku, bowiem w naturalny sposób uzupełnia ono wiadomości z zakresu tych przedmiotów.

Spektaklem "Co w trawie piszczy" Wrocławski Teatr Lalek powrócił do fenomenalnie przyjętego przez młodych widzów cyklu spotkań z pracownikami i dyrektorem ZOO. Po każdym przedstawieniu młodzi widzowie spotkali się z entomologami – naukowcami i dydaktykami z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Mogli dowiedzieć się jeszcze więcej o swoich ulubionych owadach i zobaczyć żywe okazy.

Uwaga! Ze względu na warunki atmosferyczne przewożenie do Teatru zwierząt z ZOO jest niemożliwe. W związku z tym cykl spotkań z pracownikami Miejskiego Ogrodu Zoologicznego po spektaklach "Co w trawie piszczy?" w miesiącu lutym zostaje zawieszony.\\W tym okresie ceny biletów na przedstawienie są niższe: 23 zł - bilet indywidualny; 18 zł / os. - bilety zbiorowe.Anna Hejno
Materiały Teatru
12 lutego 2010