"Wrocławska Galeria Teatralna"

Barwne kostiumy, plakaty ze spektakli, projekty scenografii i happeningów złożyły się na wystawę "Wrocławska Galeria Teatralna", otwartą wczoraj w Teatrze Lalek.

- Pokażemy prace studentów reżyserii szkoły teatralnej i architektury wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - tłumaczy prof. Michał Jędrzejewski, kierujący projektem "Wrocławska Galeria Teatralna", w ramach którego pokazywana jest wystawa. 

Na wystawie zobaczymy m.in. projekt scenografii Małgorzaty Kazińskiej do "Zemsty", a także projekt scenografii do happeningu architektonicznego Damiana Banasza według scenariusza autora. Prof. Jędrzejewski chwali współpracę szkół artystycznych z pracownią, którą kieruje od roku akademickiego 2006/2007. Kostiumy powstawały pod kierunkiem Elżbiety Wernio, projekty scenograficzne nadzorował Michał Jędrzejewski, a lalkowe projekty scenograficzne Aleksander Maksymiak.
Prace zostały wykorzystane w spektaklach wrocławskiej PWST. Studenci Pracowni Scenografii prezentowali się na wystawach towarzyszących festiwalom teatralnym w Opolu i Bielsku-Białej oraz na cyklicznych pokazach w ASP. 

Wernisaż we wtorek o godz. 18 we Wrocławskim Teatrze Lalek (Plac Teatralny 4). Wstęp wolny.
(mb)Małgorzata Matuszewska
POLSKA Gazeta Wrocławska
9 czerwca 2009