Wrocławska Komedia na otwarcie

W sobotę przed siedzibą Teatru Korez odbyła się inauguracja 12. Letniego Ogrodu Teatralnego. Nie tylko katowiczanie, ale również osoby spoza miasta tłumnie przybyły na pierwsze wakacyjne spotkanie teatralne w tym sezonie. Już pół godziny przed spektaklem zabrakło miejsc, a organizatorzy mogli tylko bezradnie rozkładać ręce, widząc kolejkę ciągnącą się przez Plac Sejmu Śląskiego

Ogromne zainteresowanie, którego nie zdołały przyćmić nawet półfinałowe mecze na mundialu w RPA, pokazuje, że impreza cieszy się dużym uznaniem wśród publiczności.

Jako pierwszy wystąpił Wrocławski Teatr Komedia. Monika Gruszczyńska, Paweł Okoński oraz Wojciech Dąbrowski przygotowali spektakl „Psychoterapia czyli sex w życiu człowieka”, który przekracza ramy tradycyjnych przedstawień.

"Psychoterapia...” okazała się zaskakującym połączeniem klasycznego teatru, kabaretu oraz zabawy. Interaktywna formuła pozwoliła aktorom zaangażować w reżyserowanie spektaklu także publiczność, co spotkało się z żywą reakcją tejże. Widzowie pożegnali wrocławski teatr burzą oklasków.

W niedzielne popołudnie ruszyła Grządka Teatralna przeznaczona dla najmłodszych (a jak się okazuje, rodzice uczestniczą równie chętnie). Dzieci mogły oglądać na scenie przygody uroczej Pippi Langstrump w wykonaniu aktorów z Divadlo Piki ze Słowacji. Ten uhonorowany wieloma nagrodami teatr szturmem podbił serca licznie zgromadzonej widowni.

Dorośli także nie mogli się tego dnia nudzić. Dla nich przewidziano pierwszy kabareton. Na deskach sceny zaprezentował się Tomasz Jachimek z programem „To idzie młodość”, do którego zostali zaproszeni młodzi twórcy kabaretowi: Kacper Ruciński, Svenson Band, Kabaret Hlynur. Ich występowi towarzyszyła ogromna dawka pozytywnych emocji, śmiechu oraz zabawy – idealna propozycja na letni wieczór.

W przyszły weekend do Katowic przyjedzie Teatr Ludowy z Krakowa ze spektaklem „Pół żartem, pół sercem”. Dzieci będą miały okazję poznać historię Czerwonego Kapturka w wydaniu miejscowego Teatru Poziomka, a starsza generacja – posłuchać koncertu Renaty Przemyk.Monika Wycykał
Dziennik Teatralny Katowice
5 lipca 2010