Z cyklu trudnych spraw małych ludzi

Lusia jest śliczna, pilna i zdolna: pisze starannie, dokładnie szczotkuje zęby, nie przeszkadza starszym, czyta książki, przytakuje, kiedy trzeba, uśmiecha się od ucha do ucha i zgłasza na lekcjach, podnosząc rączkę z równiutko obciętymi paznokietkami. „Skarb mamusi, słoneczko tatusia."

Była tak bardzo, bardzo, bardzo grzeczna. Tak grzeczna, że któregoś dnia zniknęła i nikt nie mógł jej znaleźć...

Tym, którzy nie znają historii Lusi, nie będziemy zdradzać zakończenia. To kolejny po Złym panu spektakl oparty o ilustrowaną książkę norweskich twórców: Gro Dahle i Sveina Nyhusa, i kolejny z naszego cyklu trudnych spraw małych ludzi. Tym razem niespodziewanie okazuje się, że bycie nazbyt grzeczną czy grzecznym i zgoda na wciśnięcie w uładzone, różowe ramki, wręcz nas paraliżuje i wpływa na całe dorosłe życie. I wtedy już nie umiemy podnieść głosu, a co dopiero krzyknąć.

Historia Lusi uczy najmłodszych niepopadania w pułapkę bycia idealnym i bezkrytycznego podporządkowywania się oczekiwaniom innych. Pokazuje też, jak odnaleźć swój głos, zanim staniemy się zupełnie niemi i przezroczyści.

Do projektu zostali zaproszeni twórcy lubelscy. Rafał Rozmus jest już znany naszej widowni z kompozycji do takich spektakli jak "Czarodziejski flet Mozarta" czy "Pasterka i kominiarczyk". Aleksandra Konarska debiutuje na lubelskiej scenie, zarówno jako reżyser jak też scenograf. "Grzeczną" ogląda się niczym graficzny, czarno-biały komiks, w którym bawimy się przestrzenią, skrótem i formą. Muzyka w spektaklu jest grana na żywo przez Aleksandrę Mikołajczyk, również z Lublina. Spektakl dla małych i dużych, dla grzecznych i nie grzecznych.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/
oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena

GRAMY:
23 stycznia 2016 (sobota), godz. 17.00 PREMIERA PRASOWA - scena górna / bilety 30zł
24 stycznia 2016 (niedziela) godz. 12.00 – scena górna / bilety 25zł

Ceny biletów:
wtorek-piątek - 17zł
sobota-niedziela - 25zł
bilet na premierę - 30zł(-)
Materiał Teatru
21 stycznia 2016
Spektakle
Grzeczna