Z Paryża do Warszawy

Zapowiada się wielkie wydarzenie. 10 listopada w Hali Transcolor odbędzie się warszawska premiera spektaklu "Miasta Snu" w reżyserii Krystiana Lupy. Spektakl wystawiony wcześniej w paryskim Théâtre de la Ville wywołał entuzjastyczną reakcją publiczności i krytyki.

Francuska premiera najnowszego spektaklu jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów w Europie -Krystiana Lupy miała miejsce w Théâtre de la Ville 5 października, z miejsca zdobywając serca francuskiej widowni.

Christophe Candoni z toutelaculture.com tak wyraził się o sztuce - Jakże zaskakujący jest ten spektakl!... A może powinienem powiedzieć - jakże skrajne i wyjątkowe to przeżycie [...] Sztuka Lupy fascynuje pod każdym względem.

To doświadczenie o niespotykanej mocy i autentyczności. Amaury Jacquet z Publik'Art.

Spektakl Krystiana Lupy powstał na podstawie XX-wiecznej powieści austriackiego surrealisty Alfreda Kubina (1877-1959 r.) dzięki pełnym grozy i inferalnych wizji graficznym pracom, artysta do dziś nazywany jest "austriackim Goyą".

To już drugie inscenizatorskie podejście Krystiana Lupy do legendarnej powieści Kubina. Pierwsze odbyło się w Starym Teatrze w Krakowie w 1985 r. Po dwudziestu siedmiu latach reżyser wraca ponownie do Kubinowskiego projektu, otwierając przed nami drzwi do nieoczekiwanego świata, budzącego w równym stopniu fascynację i niepokój.(-)
Materiał nadesłany
29 października 2012
Spektakle
Miasto snu
Teatry
TR Warszawa