Za nami nowa premiera

Nowa premiera na deskach Teatru Rozbark

„Panny z Przyszłości" w reżyserii Anny Piotrowskiej to kolejne premierowy spektakl, który widzowie zobaczyli na deskach Teatru Rozbark. Widzów, którzy nie mogli zobaczyć premiery, zapraszamy w niedzielę 27 marca o 19:00, bowiem w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru spektakl Anny Piotrowskiej zostanie powtórzony.

Przypomnij sobie, kim chciałeś być, jak dorośniesz. Przypomnij sobie. Całe życie czekamy na to, co zaraz się zdarzy. Czy znajdę partnera na życie? Czy ten ślub jest ostatnim? Czy czeka mnie praca? Kiedy zacznie się prawdziwe życie? Wyczekując wiosny, tworzymy archiwum naszych lęków i radości. Wiosna, wojna, śmierć, życie. Jak odnaleźć się wobec tragedii w ciemnym świecie, tworząc dziś sztukę? Jak planować „bycie"? Interesuje nas cielesność duchowości. Ulegam, czy nie ulegam przyszłości, której nie ma? Czym staje się przysięga w ciele?

Według George' a Berkleya „istnienie polega na byciu postrzeganym". Jeśli jesteśmy projekcją przyszłości, to widz nadaje sens temu, co wydarza się na scenie. Coś istnieje dla nas wtedy i tylko wtedy, kiedy możemy to obserwować...

Przypomnijmy, że obchodzony 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów - festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru w naszym regionie oraz kraju w teatrach, operach i innych instytucjach kultury odbywają się spektakle, przedstawienia oraz wydarzenia związane z promocją teatrów dla miłośników kultury.krystian krystian
Urząd Miejski w Bytomiu
30 marca 2022
Portrety
Anna Piotrowska