Zadziwia i szokuje, czyli sztuka przez duże S.

Niezwyczajne wnętrze już na samym początku wernisażu wprowadzało u gości rozterki oraz pytania: "Czy aby na pewno znaleźli się w odpowiednim miejscu?". Zaledwie kilka minut później wszystko było jasne.

Graffiti na ścianie nie jest przypadkowe, a pozostali goście, równie elegancko ubrani są dokładnie w tym miejscu, w którym powinni być tego wieczoru. Tak rozpoczął się wernisaż pt. "Siostry Orłowa" w Studio Rent. W industrialnym otoczeniu 13.05.2022 roku zostały zaprezentowane obrazy Leny Sarnitskiej oraz Piotra Pertkiewicza pod pseudonimem "Malarz Akrobata".

Goście przed oficjalnym przywitaniem przez organizatorów mieli czas na zapoznanie się z prezentowaną sztuką przy kieliszku wina. Ogromna przestrzeń, srebrna folia, cegła na ścianach oraz gra świateł, która budowała klimatyczność. "Kontrast", to z pewnością słowo dominujące, którym doskonale można określić wernisaż zorganizowany przez Dominika Brzozaka oraz Piotra Łupińskiego. Niespotykany dotąd charakter wystawy, to wyróżniający się element, który z pewnością zaskoczył gości, ale również zachęcił tych, którzy nie mieli okazji przekonać się osobiście, aby wyczekiwać kolejnego wydarzenia. Złamanie schematów przez organizatorów okazało się sukcesem, ponieważ jak sami powiedzieli i tutaj cytuję: "Sztuka powinna zaskakiwać" i właśnie to udało się osiągnąć.

Goście mieli okazję nie tylko obejrzeć dzieła artystów ale również zapoznać się z historią, genezą opowiedzianą przez nich samych.

Obrazy Leny Sernitskiej, to kobiety w kapeluszach. Tajemnicze, nie ujawniają swoich emocji na twarzy, w oczach ani doświadczeń. Historię każdej z nich może poznać tylko osoba, która na nie patrzy, według swojej wyobraźni lub wspomnień. Artystka nie narzuca swojej wizji, a pragnie pobudzić własną interpretację i stworzyć więź pomiędzy odbiorcą, a kobietą w kapeluszu.

Malarz Akrobata - Przemek Długołęcki- który w swoich fluorescenzyjnych obrazach przekazuję historię współczesnych czasów. Łącząc zaskakujące elementy jest wręcz narratorem dla kwestii przełomowych dla społeczeństwa. Dzieła pełne impresjonizmu, które budzą zaciekawienie odbiorców i chęć poznania głębi przekazu. Indywidualne i barwne trafiają do każdej grupy wiekowej.

Gościom został zaprezentowany na żywo pokaz Shibari, któremu towarzyszyła aura teatralna. Niezwykle precyzyjny, niewulgarny, choć z elementem erotyki. Emocje, którymi grała modelka były równie zaskakujące, podobnie jak cały wernisaż. Dodatkowym występem była prezentacja tańca "Tańcz Kasia"- zawodowa tancerka, choreografka, instruktorka i wizjonerka kostiumowa.

Wydarzenie dopracowane w każdym szczególe i pomimo stawiania w tym przypadku na spontaniczność, to brak tu wad, które sposób wymienić. Światła odgrywające ważną rolę w połączeniu z muzyką elektroniczną, za którą odpowiadał Art of Barta były doskonałym dopełnieniem wernisażu.

Warto wspomnieć również, że dochód z wydarzenia został przekazany na fundację wspierającą młodych artystów- Kuźnia Talentów.

Brosaq Art Gallery za przewodnictwem Dominika Brzozaka i Piotra Łupińskiego- młodzi, ambitni, pełni pasji, szukający czegoś więcej w Polsce. Firma, która łączy sprzedaż inwestycji w niespotykanym dotąd stylu. Stworzyli wernisaż, który pozostanie w pamięci na długo przez swój innowacyjny, ekstrawagancki i nowoczesny sposób łączenia wydarzeń kulturowych.Aleksandra Wojciechowska
Dziennik Teatralny Trójmiasto
6 czerwca 2022