Zakończenie sezonu w Operze Śląskiej

W niedzielę, 19 czerwca o godz.18 w Operze Śląskiej odbędzie się uroczyste zakończenie sezonu artystycznego 2010/2011, podczas którego zaprezentowana zostanie najnowsza realizacja sceniczna - opera Giuseppe Verdiego - "Don Carlos".Po zakończeniu spektaklu - po raz drugi Opera Śląska rozda także swoje statuetki!

Po zakończeniu spektaklu - w obecności artystów i publiczności - po raz drugi Opera Śląska rozda także swoje statuetki! Nagroda przyznana została po raz pierwszy w zeszłym roku z okazji Jubileuszu Opery, na zakończenie sezonu artystycznego i uroczyście wręczona na scenie podczas ostatniego spektaklu w sezonie. 

Statuetka jest nagrodą prestiżową, wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania. Zostanie rozdana w pięciu kategoriach: mecenas teatru, patron medialny, przyjaciel teatru, meloman roku i pracownik roku. Może być przyznana indywidualnie lub zespołowo, zarówno osobom fizycznym, prawnym, jak i firmom oraz wszelkiego rodzaju instytucjom czy podmiotom o zasięgu ogólnopolskim.

Laureat Nagrody Opery Śląskiej wraz ze statuetką otrzyma certyfikat. Nagroda jest przyznawana m.in. za: wyróżniającą działalność na rzecz Opery Śląskiej sponsoringową i promocyjną, promowanie i kreowanie Opery w mediach, otwarcie na teatr, wkład w reklamę teatru oraz kreowanie jego wizerunku na zewnątrz, szczególną współpracę organizacyjną i artystyczną z Operą, długotrwałe uczestnictwo w wydarzeniach i imprezach bieżących teatru, wspieranie wydarzeń kulturalnych, a także wszelkich inicjatyw z nimi związanych, zaangażowanie w organizację widowni, upowszechnianie oferty oraz za konkretne osiągnięcia na rzecz rozwoju teatru i jego pracowników, sukcesy artystyczne oraz wybitne dokonania na polu zawodowym.

Dyrektor Opery Śląskiej przyznaje również dodatkową - szóstą statuetkę - jako nagrodę specjalną i honorową.

Projekt dzieła powstał u Magdaleny i Jacka Wichrowskich w bytomskiej Galerii Stalowe Anioły.

Przypomnijmy nazwiska ubiegłorocznych laureatów: Ludmiła Jama-Voigt, Marek Mierzwiak, Wiesław Ochman, Elżbieta Sochacka, Bogusław Kubat, Michael Kmoch i Gmina Bytom. Tegoroczne nazwiska nie są jeszcze znane. Tegorocznych laureatów poznamy już w najbliższą niedzielę po spektaklu "Don Carlos".(-)
Materiały Organizatorów
14 czerwca 2011
Spektakle
Don Carlos