Zakończył się I etap zmagań

Przez dwa dni, w poniedziałek i wtorek – 1 i 2 kwietnia – trwały zmagania uczestników IV Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura, organizowanego przez Operę Śląską w Bytomiu przy współpracy z Akademią Muzyczną w Katowicach. Nie było łatwo podjąć decyzję.

 

- Wszyscy śpiewają bardzo pięknie – mówił po pierwszych przesłuchaniach Wiesław Ochman, przewodniczący jury. – Oczywiście są głosy bardziej przeznaczone do opery, o większej nośności czy energii i takie, które wymagają jeszcze pracy młodych ludzi, często jeszcze studentów. Ale jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to, co prezentują wykonawcy, faktycznie jest na bardzo wysokim poziomie . Mamy ciekawe interpretacje i niezwykle trudne arie, jak np. aria z „Candide" Leonarda Bernsteina, ale uczestnicy pokazali, że dają sobie z nimi radę – podkreślał przewodniczący.

Ostatecznie, po dwóch dniach przesłuchań odbywających się w AM, jury w składzie : Wiesław Ochman – przewodniczący, prof. Izabela Kłosińska, Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber – zastępca przewodniczącego, dr Michael Nemeth, prof. Feliks Widera i Wasyl Wowkun, podjęło decyzję o  dopuszczeniu do II etapu aż 36 uczestników, ze względu na wysoki poziom prezentowanych arii.

Etap II (3 i 4 kwietnia) i III (6 kwietnia) zaplanowano w Operze Śląskiej. Te dwa etapy będą również transmitowane w internecie przez stronę www.adamdidur.com

Na stronie również pełen harmonogram oraz lista uczestników II etapu.

https://www.adamdidur.com/news/news/39/lista-uczestnikow-zakwalifikowanych-do-ii-etapu-konkursu

Codziennie na fanpage'u  Konkursu prezentujemy relację foto - https://www.facebook.com/intadamdiduroperasingerscompetition/Magdalena Nowacka-Goik
Materiał organizatora
3 kwietnia 2019