Zapraszam dzieci i dorosłych

Rozmowa z Moniką Szelą, dyrektorem Teatru Maska, o VI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada, który rozpoczyna się w sobotę.

 Co szykuje Teatr Maska na VI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada?

 - Festiwal otworzy premierowy spektakl naszego teatru. "Piotruś Pan" to familijna sztuka, w reżyserii Anny Nowickiej, z muzyką Piotra Klimka. Oprócz tej sztuki zaprezentujemy również "Białe Małżeństwo". Oba te spektakle są przedstawieniami pozakonkursowymi.

 Co znalazło się w programie?

 -Mamy kilkanaście przedstawień, które dedykowane są bardzo małym dzieciom oraz dzieciom w wieku szkolnym, a także dla młodzieży i dla dorosłych. W programie festiwalu są również imprezy towarzyszące i spotkania z artystami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 10 spektakli skierowanych jest do dzieci...

 -Codziennie jest coś dla dzieci. Proponujemy m.in. spektakle "Pan Satie" Teatru Atofri z Poznania, "Pan Barn i Ptak Agrafka" Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc, "Smoki" Teatru Animacji z Poznania, "Dziób w dziób" teatru Baj Pomorski z Torunia, "Koralina" teatru Pinokio z Łodzi.

 Maskarada proponuje również spektakle plenerowe?

 - Mamy dwie propozycje plenerowe. 9 maja o godz. 14 Agencja Artystyczna "Bajlandia" z Warszawy wystawi sztukę dla najmłodszych pt. "Awanturka z leśnego podwórka". Do tego celu zostanie specjalnie wykonana scena na parkingu teatralnym. Kolejny spektakl plenerowy, uliczny jest w środę, 13 maja. "Zmysły. Wędrowny kabaret liryczny" wystawi Teatr A3.0 godz. 17.30 spod rzeszowskiego radia rusza korowód ulicami Rzeszowa. Te dwa przedstawienia prezentowane są bezpłatnie i poza konkursem.

 Macie również niebiletowany repertuar obcojęzyczny.

 - 11 maja o godz. 19 widzowie mogą obejrzeć "Songs for Alice" niemieckiej grupy. Drugą propozycją jest "Faust" Teatru Lalek z Grodna. To spektakle dla dorosłych.

 Teatr Maska organizuje również Terenową Grę Planszową. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym i odbywać się będzie w centrum Rzeszowa.Ula Sobol
Nowiny Gazeta Codzienna
8 maja 2015