Zaproszenie na Spotkania

Z Ukrainy, Norwegii, Białorusi i dziewięciu miast Polski przyjadą uczestnicy XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania". Festiwal rozpocznie się 14 października i potrwa dziewięć dni.

Oficjalne otwarcie "Spotkań", poprzedzone barwną paradą przebierańców ulicami toruńskiej starówki, nastąpi w sobotę 15 października o godz. 14 w Baju Pomorskim, po czym pierwsze konkursowe przedstawienie, "Trzech muszkieterów" [na zdjęciu], pokaże Opolski Teatr Lalki i Aktora.

Jednak już dzień wcześniej, w piątek, będzie można zobaczyć dziewięć spektakli w ramach towarzyszącego "Spotkaniom" XIII Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych "Innym Okiem".

Do soboty 22 października na deskach Baja (z wyjątkiem jednego przedstawienia, które pokazane zostanie na Jordankach) będzie można zobaczyć m.in. teatralne adaptacje popularnej literatury - oprócz "Trzech muszkieterów", "Wakacje Mikołajka" teatru z Warszawy, "Akademię pana Kleksa" z Rzeszowa, "Oskara" (według "Oskara i pani Róży" Schmitta) z Kijowa i "Kandyda, czyli optymizm" z Białegostoku. Będzie klasyka dramaturgii, jak "Mewa" Czechowa, będą nowe sztuki.

Tradycyjnie prezentacje podzielono na dwa nurty: przedpołudniowy dla dzieci i wieczorny dla dorosłych. Werdykt jury zapaść ma 22 października po południu. Bilety na festiwalowe spektakle kosztują od 10 do 20 złotych.Mirosława Kruczkiewicz
Nowości
13 października 2016