Zatańczmy razem urodzinową sambę

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza 7 czerwca na premierę "Samby de mineiro" w Amfiteatrze, a dzień wcześniej na Paradę Teatralną w rytmie samby. - W ten radosny sposób świętujemy 50-te urodziny Teatru - zapowiadają organizatorzy.

"Samba de mineiro" to zabawna opowieść o paczce przyjaciół z Wałbrzycha, którzy w niespodziewany sposób wygrywają bilet na Mundial w Brazylii i zamierzają reprezentować Polskę w konkursie drużyn amatorskich, a także kibicować zawodowcom. Podróż do Ameryki Południowej pełna jest przedziwnych przygód: pierwszy lot samolotem nie wszystkich nastraja wesoło, dziewczyny walczą o równouprawnienie i szacunek kolegów z reprezentacji. Splot niekończących się niespodzianek, nagłe zwroty akcji, sytuacyjny dowcip, to odcienie "Samby de mineiro" - widowiska, które porwie publiczność z "amfiteatralnych" krzesełek i siłą teatralnej wyobraźni przeniesie ją na słynny Stadion Maracana.

"Samba de mineiro" jest już trzecim spektaklem plenerowym, który powstaje dzięki wsparciu finansowemu Miasta Wałbrzych. W latach poprzednich wspólnie zrealizowaliśmy spektakle: "Pin-Okio" w reżyserii Jakuba Porcari i "Miasto duchów" w reżyserii Arkadiusza Buszko.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny!

Spektakl prezentowany będzie w terminach:

7 czerwca 2014 / godz. 21.00 / sobota - Amfiteatr - Premiera
8 czerwca 2014 / godz. 21.00 / niedziela - Amfiteatr
14 czerwca 2014 / godz. 21.00 / sobota - Amfiteatr
15 czerwca 2014 / godz. 21.00 - Amfiteatr
29 czerwca 2014 / godz. 21.00  / - Amfiteatr
327 Premiera: 50. sezon artystyczny Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu Normalsi. Żadnych Herosów. Dekalog

Parada Teatralna w rytmie samby

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na kolorowy spacer - Paradę Teatralną i bezpłatną lekcję samby. W ten radosny sposób świętujemy 50-te urodziny Teatru i promujemy premierę spektaklu plenerowego "Samba de mineiro".

Parada złożona będzie z dwóch grup uczestników, jedna w kostiumach stylistyką nawiązującą do karnawału w Rio de Janeiro i zbliżającego się mundialu w Brazylii, zaprezentuje spektakl "Samba de mineiro", druga wystąpi w kostiumach ze znanych sztuk teatralnych promując 50-ty jubileusz.

Spotkamy się o godz. 12.00 na placu Teatralnym, następnie przejdziemy do Rynku, by tam wspólnie ze Szkołą Tańca Cordex zatańczyć sambę. Po powrocie, w Amfiteatrze przeprowadzimy błyskawiczny konkurs z nagrodami na najbardziej pomysłowy strój. Do udziału w paradzie zaprosiliśmy młodzież wałbrzyskich szkół, zapraszamy również Państwa - Zatańczmy razem urodzinową sambę!

6 czerwca 2014, godz. 12.00, zbiórka: plac Teatralny(-) (-)
Materiał Teatru
4 czerwca 2014