Zbiórka zdjęć, grafik i innych dokumentów o Żydach

Zbiórka zdjęć, grafik i innych dokumentów o Żydach walczących o Polskę w m.in: Powstania Warszawskiego, Kampanii Wrześniowej, w Legionach Polskich. Materiały wzbogacą przestrzeń wystawy, którą - jako scenografię do spektaklu „Berek" - projektuje Zbigniew Libera.

Żydzi w walce o wolność Polski. 

Szanowni Państwo, 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Żydowskim odbędzie się premiera spektaklu „Berek" w reżyserii Mai Kleczewskiej i dramaturgii Łukasza Chotkowskiego.

Twórcy, korzystając z materiałów dokumentalnych, chcą stworzyć panoramę zbrojnej walki Żydów o wolność Polski na przestrzeni wieków.

Prosimy o nadsyłanie zdjęć, grafik (wraz z opisem) z wizerunkiem żydowskich żołnierzy, którzy walczyli za swój kraj - Polskę, podczas m.in: Powstania Warszawskiego, Kampanii Wrześniowej, w Legionach Polskich. Materiały wzbogacą przestrzeń wystawy, którą - jako scenografię do spektaklu „Berek" - projektuje Zbigniew Libera.

Wystawa, dzięki materiałom nadsyłanym przez Państwa, będzie się rozszerzała i za każdym razem, gdy spektakl będzie grany, upamiętni nowych, żydowskich bohaterów.

Dziękujemy!

Maja Kleczewska, Łukasz Chotkowski(-) (-)
Materiał Teatru
7 listopada 2019
Portrety
Maja Kleczewska