Zielone Słońce w Katowicach

Zachętą dla widza młodego lub nauczyciela i pedagoga może być nie tylko intrygująco brzmiący tytuł i zastanawiające znaczenie słów, ale fakt, że M. Ende jest autorem m.in. "Niekończącej się opowieści".

Wieczór sylwestrowy. U czarownika (Belzebub Świrus) pojawia się egzekutor piekielny (Meledictus Pędrak), by przypomnieć mu o nie wywiązaniu się z umowy zawartej z samym władcą piekieł . W zamian za władzę nad ludźmi i przyrodą czarownik ma niszczyć świat (zarazy, wojny, kataklizmy). Jest godzina 17:00 do nowego roku pozostało nie wiele czasu. Chwilę po wizycie Meledictusa Pędraka zjawia się ciotka Belzebuba Świrusa (Tyrania Wampik), która ma podobny problem jak jej siostrzeniec. Okazuje się, że jest sposób żeby „wyrobić normę złych uczynków” w tak krótkim czasie. Czarownicy przystępują do działania, jeżeli nikt im nie przeszkodzi świat czeka totalna katastrofa… Jedynymi obrońcami świata okazują się agenci Wysokiej Rady Zwierząt (Kot Maurycy i Kruk Jakub Krakacz), ale czy uda im się zniweczyć okrutny plan?
Przedstawienie jest produkcją utrzymaną w poetyce magii. W dobie cyfrowych technologii, w świecie zdominowanym przez audiowizualność, chcielibyśmy zaproponować świat tajemnicy, prawdziwych emocji i wyjątkowej atmosfery, gdzie toczy się odwieczna walka dobra ze złem.

07.10.2012 godz.: 18:00, cena: 15zł/os,Teatr Gry i Ludzie, Katowice Al.
Niepodległości 2, spektakl dla młodzieży i starszych klas szkoły podstawowej

Stowarzyszenie „Zielone Słońce” zostało założone z inicjatywy zawodowych aktorów lalkarzy i działa od 2008. Więcej o nas : www.zieloneslonce.com.plMagda Tramer
Materiały Teatru
4 października 2012
Spektakle
Wunsche Punsche