Zmarł aktor Włodzimierz Kłopocki

Na nowo WŁODZIMIERZA KŁOPOCKIEGO aktora odkrył Paweł Szkotak, zapraszając go do udziału w "Zwale" Shutego. Jeszcze tego samego roku do współpracy zaprosił aktora Tomasz Szymański do Gniezna.

24 stycznia zmarł Włodzimierz Kłopocki. Aktor przez kilkadziesiąt lat był związany z Teatrem Polskim w Poznaniu. Na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego stulecia zaczął powoli odchodzić od teatru. W 1991 roku został pierwszym redaktorem naczelnym "Tygodnika Swarzędzkiego". Wrócił na scenę Teatru Polskiego w Poznaniu w 2005.

Włodzimierz Kłopocki urodził się 2 marca 1934 roku. W 1960 roku ukończył Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi. Debiutował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Potem związał się z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W 1970 zjawił się w Poznaniu. W Teatrze Polskim zagrał kilkadziesiąt ról.

Na nowo Włodzimierza Kłopockiego aktora odkrył Paweł Szkotak, zapraszając go do udziału w "Zwale" Shutego. Jeszcze tego samego roku do współpracy zaprosił aktora Tomasz Szymański do Gniezna. Kłopocki wystąpił w "Poskromieniu złośnicy" Szekspira. Potem były jeszcze: "Histerykon", "Biesy", "Mewa", Ferdydurke, "W oczach Zachodu", "Ferdydurke" (Teatr Polski w Poznaniu), "Wesele" (Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie) i "Kwartet" (Teatr Nowy w Poznaniu).

Pogrzeb Włodzimierza Kłopockiego odbędzie się 31 stycznia o godzinie 13.30 na cmentarzu Miłostowo (wejście od ul. Warszawskiej).SDR [Stefan Drajewski]
Polska Głos Wielkopolski
29 stycznia 2011
Portrety
Jaroslav Hašek