Żonglując pojęciem wolności

"Ekspedycja Mrożek" wg utworów Sławomira Mrożka jest pierwszą po latach produkcją teatralną Chatki Żaka. Reżyseruje Joanna Lewicka. Premiera 15 lutego.

Akademickie Centrum Kultury podejmuje próbę nawiązania do bogatych tradycji ruchu teatralnego w Chatce Żaka w latach 70-tych i 80-tych. To właśnie tu zaczynały działalność znane lubelskie teatry studenckie i alternatywne: Gong 2, Teatr Provisorium, Grupa Chwilowa i Scena 6. W Chatce Żaka odbywały się również festiwale - Studencka Wiosna Teatralna i Konfrontacje Młodego Teatru.

"Ekspedycja Mrożek" to historia trzech bohaterów, którzy w "Mrożkowskim klimacie" żonglują pojęciem WOLNOŚCI. W spektaklu wolność i chęć podróżowania są ze sobą tożsame. Dlatego przedstawienie jest pewną formą przemieszczania się w czasie i przestrzeni, w tym, co było a nie jest, co mogłoby być, gdyby było.

Sztuka oparta na trzech dramatach Sławomira Mrożka: "Zabawa", "Na Pełnym Morzu", "Rzeźnia" oraz szeregu wyjątków z prozy, począwszy od "Dzienników", "Listów", poprzez "Donosy" i inne, mniej znane publikacje autora.(-) (-)
Materiał Teatru
13 lutego 2014
Spektakle
Ekspedycja Mrożek