Zostań Ministrem Kultury – dziękujemy!

Drodzy „Maltańćzycy"! Na portalu wspieramkulture.pl z Waszą pomocą uzbieraliśmy ponad 306 000 złotych. To pełna kwota, o którą prosiliśmy. Dziękujemy osobom prywatnym oraz firmom, które włączyły się w zbiórkę! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rysunek inicjatora aukcji, Mariusza Wilczyńskiego, został wczoraj wylicytowany
 za 10 000 złotych i przekazany Fundacji Malta. Przypominamy, że wciąż można wesprzeć festiwal, licytując przedmioty na portalu charytatywni.allegro.pl. Zapraszamy!

Laibach is Laibach

Za nami niezwykły wieczór z zespołem Laibach, poznańską Orkiestrą Kameralną l'Autunno pod gościnną dyrekcją Simona Dvoršaka oraz z udziałem Chóru Akademickiego UAM. Muzyczny finał „Malty" przyciągnął do parku im. H. Wieniawskiego w Poznaniu 5 tysiecy fanów z całej Polski. „We love you" – te słowa wielokrotnie padały ze sceny pod adresem widzów. My też dziękujemy za Waszą obecność!
Zobacz galerię zdjęć z koncertu.

Przed koncertem zespołu Laibach z orkiestrą i chórem, w Parku Wieniawskiego wystąpił Zygmunt Konieczny i tym samym zapowiedział przyszłoroczny finałowy koncert Malty.

Życie jest bajką – przekonuje Danuta Stenka

„Malta" nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Na zakończenie festiwalu zapraszamy na spotkanie z Danutą Stenką! Wielokrotnie nagradzana aktorka Teatru Narodowego w Warszawie występowała w głośnym Koncercie życzeń, a szerszej publiczności znana jest m.in. z Nigdy w życiu!, Chopin. Pragnienie miłości, Lejdis, Nad życie. Na placu Wolności zaprezentuje fragmenty książki Dubravki Ugresić Życie jest bajką. To zapis autentycznych przeżyć kobiety, która odkrywa w sobie... Babę Jagę. Wydarzenie będzie inscenizowaną formą czytania performatywnego z muzyką. Po nim rozpocznie się spotkanie z autorką, które poprowadzi dziennikarka WTK, Olga Sokal. Początek o 21:30. Wstęp wolny!

Eksperyment: dialog – finał na placu Wolności

Siedmioro artystów i artystek próbowało przez ostatnie dwa miesiące znaleźć przestrzeń spotkania na styku kultur, przekonań i codziennych rytuałów. Korzystając z narzędzi społecznej animacji oraz fotografii, filmu, dźwięku, performansu weszli w dialog z trzema poznańskimi społecznościami, które narażone są na wykluczenie. Katolicy, muzułmanie i osoby nieheteronormatywne stały się współautorami/kami powstałych prac.

Program finału:

18:00 - 19:30 / EXP:DIALOG / premiera programu telewizyjnego

18:00 - 20:00 / TOLERANS wczoraj stres – dzisiaj relaks / stoisko reklamowe nowej marki kremu

18:00 - 20:00 / NIESŁYCHANI / instalacja dźwiękowa

18:00 - 19:30 INFO/D / akcja performatywna (wejdź w dialog z muzułmanką – feministką; księdzem –sojusznikiem osób lgbtq+; parą, która żyje w czystości przedmałżeńskiej; facylitatorem, który zawodowo rozwiązuje konflikty pomiędzy osobami, miejscami, społecznościami)

19:30 - 20:00 Koncert polsko-jemeńskiego zespołu PSW (Poeci Strefy Wojny)

Dzień dziesiąty – nie zwalniamy tempa

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Maltańska ekipa dba o to, by nie zabrakło Ci energii do uczestniczenia w ostatnim dniu festiwalu. Przyjdź do nas na plac Wolności i zasiądź z nami do stołu zastawionego smacznie i odżywczo! Czekamy na Ciebie do g. 14.

Dziś ostatnia szansa na zwiedzanie wystawy Tomasza Machcińskiego Święci Zawszańcy i zeskanowania swojej osobowości w Chauvinism Scanner.

Mikrowyprawy podążą śladem ulicznych muzyków. Zaproszeni do artyści wykonają autorskie, intymne mikrokoncerty... ale najpierw musicie ich odnaleźć. Dźwięki wypełnią także Salę Wielką Zamku. O 18.00 w CK ZAMEK Francuski choreograf Laurent Chétouane'a za pomocą muzyki i tańca opowie o twórczej i destrukcyjnej sile chaosu. Specjalnie dla festiwalu „Malta" Zenon Laskowik przygotował wyjątkowe wydarzenie: spektakl Spotkanie kolesiów. Program jest satyrycznym podsumowaniem ostatniego roku i wycieczką w przyszłość, a wszystko okraszone tak lubianym przez publiczność humorem. Decyzją artysty cały dochód z biletów zostanie przekazany dla Malta Festival Poznań 2017.
Początek o g. 19:30 w Scenie na Piętrze.(-) (-)
Materiał organizatora
24 czerwca 2017