ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU - Chinka

Już w najbliższą sobotę, 13 czerwca 2020 roku o godzinie 20:00, w ramach programu TR ONLINE: ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU, odbędzie się kolejny specjalny pokaz online spektaklu TR Warszawa. Tym razem zapraszam do obejrzenia "Chinki" w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak, laureatki nagrody Debiut TR 2016. Spektakl będzie transmitowany poprzez Facebook Live TR Warszawa i na Vimeo). Jak zawsze nagranie na Vimeo uzupełnione będzie o napisy w języku angielskim i polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020).

„Chinka" to próba stworzenia nowej rewolucyjnej mitologii - a zarazem fantazja na temat spektaklu ikony francuskiej Nowej Fali, który powstał we współpracy z zespołem aktorskim TR Warszawa w 2018 roku. Scenariusz przedstawienia złożony jest z fragmentów filmów Jeana-Luca Godarda, „Biesów" Fiodora Dostojewskiego oraz aktorskich improwizacji. Spektakl to surrealistyczna podróż, w której niskobudżetowy romans spotyka się z figurą Robotnika, przemawiający minerał z chińskim baletem rewolucyjnym, a miś koala zostaje wplątany w polityczną intrygę. „Chinka" to opowieść o czułości, naiwności i nieprzystawalności - widzianych jako narzędzia do stworzenia na scenie tymczasowego projektu politycznego. Reżyserką przedstawienia jest Klaudia Hartung-Wójciak, laureatka nagrody Debiut TR 2016. Scenografię, kostiumy i światło stworzyła Agata Skwarczyńska, za dramaturgię odpowiadała Daria Kubisiak, autorem muzyki jest Piotr Peszat. Przy pracy nad spektakle aystentką reżyserki była Katarzyna Gawryś-Rodriguez, a kierowniczką produkcji Magda Igielska. W obsadzie zobaczymy Jana Dravnela, Monikę Frajczyk, Natalię Kalitę, Marię Maj, Pawła Smagałę oraz Tomasza Trojanowskiego. Premiera spektaklu odbyła się 29 czerwca 2018 roku w TR Warszawa/Marszałkowska 8.

TR ONLINE: ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU
W marcu 2020 roku, chcąc odpowiedzieć na na zalecaną praktykę dystansu społecznego w czasie pandemii COVID-19, zespół TR Warszawa zainicjował akcję Zostań w domu, nie wychodź z teatru!. Dzięki pokazom spektakli online z napisami w języku polskim i angielskim, widzki i widzowie z całej Polski oraz z zagranicy mogą zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa, aktywnie uczestniczyć w spotkaniach z twórcami i twórczyniami oraz pogłębiać swoją wiedzę na warsztatach. Do tej pory w programie TR Online wzięło udział już przeszło 47 000 osób. Choć obostrzenia zostały częściowo zniesione – wciąż przenosimy nasze działania do sieci, by być tam, gdzie nasza publiczność. Do końca sezonu artystycznego 2019/2020 w ramach działań TR Online, pod hasłem ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU! zaprezentujemy jeszcze 3 spektakle z naszego repertuaru: wspomnianą "Chinkę" w reż. Klaudii Hartung-Wójciak (13 czerwca 2020 roku), "Nietoperza" w reż. Kornéla Mundruczó (20 czerwca 2020 roku) oraz "Męczenników" w reż. Grzegorza Jarzyny (27 czerwca 2020 roku). Wszystkim spektaklom towarzyszyć będą sobotnie spotkania live z zespołami twórców i i twórczyń oraz poniedziałkowe Warsztaty Otwarte.

13 czerwca 2020 roku około godziny 21:30 zapraszam na spotkanie z twórcami i twórczyniami przedstawienia (na Facebook Live TR Warszawa).
15 czerwca 2020 roku o godzinie 17:00 na Facebook Live TR Warszawa odbędą się Warsztaty Otwarte online dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić wiedzę na temat przedstawienia.Kaja Stępkowska
Materiał nadesłany
12 czerwca 2020
Spektakle
Chinka
Teatry
TR Warszawa