Życie zacina się po pięćdziesiątce

Lifting, monodram Alice Burt, reż. Andrzej Jakimiec, wyk. Jolanta Żółkowska, Teatr Syrena, ul. Litewska 3, bilety: 30 - 60 zł, rezerwacje: tel. 022 628 50 93, premiera: piątek (17.04), spektakle: sobota (18.04), godz. 19.

Lifting” to historia kobiety, której życie dość nieoczekiwanie „zacina się po pięćdziesiątce”. Tematycznie „Lifting” przypomina nieco lubiane przez warszawiaków „Klimakterium i już...”. To przedstawienie również porusza wstydliwie ukrywany temat kobiecej starości.

– Lubię trudne wyzwania, a do takich niewątpliwie należy monodram – mówi o tekście Alice Burt Jolanta Żółkowska. – „Lifting” zainteresował mnie z prostego powodu – jest to historia kobiety, która w wieku 50 lat stanęła na zakręcie życiowym.

Poza problemami hormonalnymi, które znacznie i negatywnie wpływają na stan bohaterki, odkrywa ona również romans męża z młodszą kobietą. Mąż wkrótce odejdzie, ale cała ta historia skończy się szczęśliwie dla kobiety na zakręcie. Nawet ona może w dojrzałym życiu spotkać nową miłość. Okaże się nią dawny przyjaciel z lat szkolnych.

Poza oryginalnym tekstem monodramu Alice Burt usłyszymy piosenki z tekstami Ewy Zelenay, wyróżnionej w 2008 roku nagrodą poetycką im. ks. Jana Twardowskiego. Muzykę do nich skomponował Piotr Golla, który będzie towarzyszył Jolancie Żółkowskiej na scenie również w roli akompaniatora.Agnieszka Rataj
Zycie Warszawy
17 kwietnia 2009
Spektakle
Lifting