Życiowe historie

Jeśli masz ochotę na nie całkiem zwyczajną historię o miłości, powinności, ludzkiej naturze i codziennych wyborach przed jakimi życie stawia każdego człowieka, musisz zobaczyć pełen ciepła i uroku spektakl „Historia całkiem zwyczajna” Mariji Łado w reżyserii Petra Nosalka.

Córka gospodarzy jest w ciąży z chłopakiem z sąsiedztwa – Alkiem. Rodzice Daszy nie potrafią zaakceptować wyboru dwojga młodych. Akcja sztuki rozgrywa się w wiejskiej scenerii, a domowe zwierzęta: Pies, Kogut, Krowa, Kobyła i Świnia, wspólnie z widzami stają się świadkami typowo ludzkiego dylematu. To właśnie zwierzęta, będące uosobieniem konkretnych ludzkich cech, nie mogą zrozumieć ludzkiego postępowania.

Przedstawienie ma charakter uniwersalnej opowieści o ludzkiej naturze, traktuje o podstawowych wartościach egzystencji. Uświadamia, ile razy dotyk rzeczywistości metafizycznej rozbija się o ludzką obojętność.

"Historia całkiem zwyczajna" - 12 kwietnia o godz. 17.00 na Scena dla Młodzieży i Dorosłych OTL. Spektakl od 12 roku życia.(-)
Materiały Teatru
11 kwietnia 2014