Dekorator wnętrz – współtwórca rzeczywistości filmowej

autor:
Ewa Braun
opis:
Publikacja jest pracą doktorską niezwykle cenionej i znanej w świecie sztuki filmowej profesor Ewy Braun, która przybliża czytelnikom ważną rolę dekoratora wnętrz, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem.
Ponadto Autorka wprowadza czytelnika nieco „za kulisy”, snując wspomnienia z planów filmowych, opowiadając ciekawostki i dzieląc się inspiracjami.
Publikacja stanowi pierwsze tego typu opracowanie, łączące w całość rozmaite aspekty pracy dekoratora wnętrz: ukazujące jego rolę w procesie tworzenia dzieła filmowego, obszary działania, pola współpracy oraz źródła natchnienia będące inspiracją w procesie twórczym.
Opisując tajniki pracy dekoratora, Autorka wzięła na warsztat film Nieciekawa historia w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Dzieło umożliwia wielowątkowe spojrzenie na pracę dekoratora, a dzięki zamknięciu prawie wszystkich scen w obrębie studia filmowego nadaje jego działaniom szczególnej ostrości. W publikacji nie brakuje również odwołań do innych znanych i cenionych produkcji filmowych.
Książka składa się z dwóch części. Każda z nich, podzielona na kilka rozdziałów, rzuca światło na pracę dekoratora z innej perspektywy. Pierwsza ukazuje założenia i zadania stojące przed nim, druga skupia się bardziej na pragmatyce zawodu.
miejsce wydania:
Katowice
rok wydania:
2019
wydawca:
Muzeum Śląskie
cena:
39.00 zł
liczba stron:
152
isbn:
978-83-943991-9-1
okładka:
miękka
dodatkowe informacje:
Format 235 x 162 mm

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...