Jaszczurunia

autor:
Marta Guśniowska
opis:
Piękna opowieść o miłości i rodzinie, która bez problemu trafi do serc i umysłów najmłodszych czytelników. Przekonaj się, jacy ważni dla każdego dziecka okazują się rośliny.

"Jaszczurunia" to ilustrowana książka dla najmłodszych, która opowiada o rodzinnym cieple, porzuceniu i próbie dotarcia do własnych korzeni. Główny bohater, Junior, wychowuje się u Państwa Kaczek.

Pan i pani Kaczka postanowili adoptować jajko. Nie była to łatwa decyzja, jednak chęć wspólnego wychowywania dziecka prędko zwyciężyła. Radosne oczekiwanie kończy się jednak zdumieniem i lekką konsternacją, bo oto, zamiast ptak, na świat przychodzi mały krokodyl. Państwo Kaczka postanawiają nie poruszać więcej tego tematu i rozpocząć intensywną pracę nad tym, by nowemu członkowi rodziny żyło się jak najlepiej.

Wraz z upływem czasu Junior, bo tak nazwano krokodyla, zaczyna dostrzegać coraz większe różnice pomiędzy nią a przybranymi rodzicami. W końcu, gdy nadarza się okazja, mały krokodyl postanawia wyruszyć w prawdziwą podróż, na poszukiwanie swoich biologicznych rodziców. Czy jednak warto, by to robił? A może to, co najcenniejsze, ma pod samym swoim nosem? W podróży towarzyszyć mu będzie wierna Jaszczurunia.
miejsce wydania:
Warszawa
rok wydania:
2022
wydawca:
Wydawnictwo Wilga
cena:
28.00 zł
liczba stron:
64
isbn:
9788328093065
okładka:
twarda
dodatkowe informacje:
Wymiary: 24.5 x 24.5 cm
EAN: 9788328093065

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...