Performatyka. Wstęp

autor:
Richard Schechner
opis:

Performatyka skupia się na teatrze, przedstawieniu, tańcu i obrzędzie, korzystając ze zdobyczy takich dyscyplin jak: antropologia, historia, socjologia, semiotyka, architektura i teatrologia. Bada jak performans kulturowy wiąże się z interakcjami życia codziennego.

"Książka ta to summa dotychczasowych badań i przemyśleń Richarda Schechnera. Powracają w niej niektóre problemy i wątki na nowo opracowane, ponieważ książka wyraźnie różni się do jego dotychczasowych prac. Ma ona bowiem formę systematycznego wykładu akademickiego, który wzbogacają ujęte w ramki liczne cytaty, noty biograficzne oraz starannie dobrane ilustracje, które tworzą jakby drugi ciąg narracji. Dydaktyczny charakter książki dopełniają dodane na końcu każdego z ośmiu rozdziałów zestawy pytań i ćwiczeń". (Fragment recenzji wydawniczej Janusza Deglera)


"Jest to swoisty przewodnik po zjawisku nowym i jednocześnie tak starym, jak różne formy gry czy - m&oacu69). Wieloletni redaktor "TDR" ("The Drama Review"). Członek rad naukowych National Endowment for the Humanities i Smithsonian Institution oraz Fundacji Fulbrighta i Guggenheima.

miejsce wydania:
Wrocław
rok wydania:
2006
wydawca:
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
dodatkowe informacje:
ISBN 83-917448-5-X

Rozmiar książki: 210x297 mm.

Liczba stron: 404.

Rodzaj oprawy: miękka.

Ilustracje: 243 czarno-białych.Cena: 60 zł

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia