Teatr w Polsce 2010

autor:
Zespół Autorów
opis:

Nowy przewodnik \"Teatr w Polsce 2010\". Książka dwóch wersjach językowych., dostępna jest w księgarni teatralnej \"Prospero\" w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1. 190 miast, 550 teatrów, 25032 przedstawień, 2019 tytułów, 1121 autorów, 809 premier, 113 prapremier, 344 festiwale, 12696 osób

Założeniem publikacji \"Teatr w Polsce\", której dwie edycje ukazały się do tej pory (\"Teatr w Polsce 2008\" i \"Teatr w Polsce 2009\") było zebranie jak największej ilości informacji praktycznych związanych z miejscem funkcjonowania i strukturą wszelkich instytucji, organizacji i stowarzyszeń, których działalność tworzy polskie współczesne życie teatralne. W trzeciej edycji (708 stron!), przeznaczonej na rok 2010, ta podstawowa baza została uzupełniona dokumentacją artystyczną minionego sezonu 2008/2009. Redakcja starała się opisać dorobek artystyczny wszystkich zespołów, scen, grup, obfitość festiwali i przeglądów, przedstawić działalność szkół artystycznych i zaprezentować w ten sposób różnorodność i bogactwo polskiej sceny teatralnej - jakkolwiek by się ona nazywała - teatr dramatyczny, lalkowy, muzyczny, tańca i ruchu, czy też nie przynależała do żadnej z tych kategorii.

Dokumentacja została ułożona w dwóch porządkach - alfabetycznym i logicznym. Zasadniczy porządek alfabetyczny wyznacza układ miast - od Andrychowa do Żywca. W każdym mieście, w porządku logicznym, zostały uszeregowane zapisy dotyczące teatrów dramatycznych, teatrów lalkowych, teatrów muzycznych, teatrów tańca i ruchu, teatrów innych, kabaretów, przedstawień impresaryjnych, instytucji, agencji, szkół artystycznych, festiwali, konferencji, wystaw, czasopism. Każdy zapis zawiera identyczne w swym charakterze dane - adres, telefony, e-maile, adres strony www, nazwiska i stanowiska osób kierujących instytucją, teatrem, szkołą. Tuż pod nim umieszczona została informacja o organizowanych przez ten teatr, zespół, grupę itp. - festiwalach, wystawach, konferencjach, cyklach czytań.

miejsce wydania:
Warszawa
rok wydania:
2010
wydawca:
Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego
cena:
45.00 zł
liczba stron:
708
isbn:
978-83-927170-7-2

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia