Elżbieta Depta

Reżyserka teatralna.
Urodziła się w 1987 r. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST i psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia artystyczne (2014). Laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Jako pracę warsztatową wyreżyserowała spektakl „Romville” na podstawie tekstu Justyny Pobiedzińskiej w Teatrze Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy – spektakl przygotowany w ramach programu „Interwencje” prezentowany był podczas festiwalu teatralnego POP-UP. W ramach pracy dyplomowej zrealizowała spektakl „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” na podstawie reportażu Swietłany Aleksijewicz w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach.
Uczestniczka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali teatralnych, m.in. Festiwalu Debiutów Pierwszy Kontakt Toruń 2017, finału projektu Teren TR 2015, jej spektakl „Kim” prezentowany był podczas festiwalu Sopot Non Fiction 2017. Laureatka międzynarodowego Konkursu na photo.mov w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie (2013).
Poprzez teatr rozwija również inicjatywy społeczne – w ramach pracy dla Stowarzyszenia Na Rzecz Romów „Newo Dziwipen” prowadziła zajęcia teatralne dla dzieci romskich oraz warsztaty interkulturowe w Teatrze Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy.

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...