Paweł Paszta

Reżyser i pedagog.
W latach 2003-2008 studiował na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, zaś w latach 2007-2012 na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej (dyplom w 2012r. z wyróżnieniem, spektakl Pokojówki).
Dotychczas reżyserował m.in w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze (Miłość i polityka), Teatrze Rozrywki w Chorzowie (musical Czarno na białym), Teatrze Współczesnym w Szczecinie (Pustostan), Teatrze Horzycy w Toruniu (m.in. Napis), a także wielokrotnie w Teatrze Żydowskim w Warszawie (m.in. Koszałki opałki, Opowiadania nie tylko dla dzieci, Królestwo wszechwanny). Do spektaklu Opowiadania nie tylko dla dzieci napisał własną muzykę na wiolonczelę, która jest na żywo wykonywana podczas przedstawienia przez Aleksandrę Monkiewicz.
W 2016 roku ukończył mistrzowski kurs reżyserii filmowej w Szkole Wajdy i obecnie pracuje nad swoim debiutem filmowym. W ramach cyklu Teatroteka w WFDiF w Warszawie przygotował spektakl teatru telewizji pt. Cicha noc.
Oprócz pracy reżyserskiej, literackiej i drobnych zadań kompozytorskich, Paweł Paszta od 2007 jest instruktorem dramy i pracuje jako pedagog teatru z młodzieżą. Od 2015 roku prowadzi autorskie zajęcia teatralne na Wydziale Wokalnym w Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera przy ul. Miodowej w Warszawie. Od roku 2013 pracuje także jako asystent na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie przy zajęciach z seminarium reżyserskiego i w ramach tzw. Instytutu Opery.

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia