Spektakl


tytuł:
Blaszany bębenek
teatr:
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
utwór:
Blaszany bębenek (Die Blechtrommel)
czas trwania:
3,5 godziny z jedną przerwą
scenariusz:
reżyseria:
choreografia:
scenografia:
kostiumy:
kierownictwo muzyczne:
realizacja akustyczna:
pozostali realizatorzy:
teksty piosenek: Wojciech Kościelniak
współpraca choreograficzna: Krzysztof Tyszko
reżyseria świateł: Tadeusz Trylski
projekcje video: Jakub Lech
przygotowanie wokalne: Magdalena Śniadecka, Ewa Głowacka-Fierek
charakteryzacja i peruki: Magdalena Chabrowska-Oleksiak, Agnieszka Jasiniecka, Ewa Soszyńska
asystent reżysera: Marta Parzychowska
asystenci scenografa: Anna Adamiak, Jakub Fidler
inspicjenci: Wojciech Kupczyński, Małgorzata Szeptycka
suflerka: Janina Garbińska-Budzińska
obsada:
Oskar - Agata Kucińska (Wrocławski Teatr Lalek) 13, 14 VI / Katarzyna Pietruska 15, 16 VI
Agnieszka - Agnieszka Oryńska-Lesicka 13, 14 VI / Alicja Kalinowska 15, 16 VI
Matzerath - Artur Caturian 13-15 VI / Maciej Maciejewski 16 VI
Jan - Błażej Stencel (AT Warszawa) 13-16 VI / Kamil Krupicz (gościnnie)
Anna - Justyna Szafran
Maria, Bachor Sussi - Ewa Szlempo-Kruszyńska / Iga Rudnicka (AST Kraków) 13-16 VI
Luzie, Szatan - Katarzyna Janiszewska (gościnnie)
Panna Spollenhauer - Justyna Woźniak (gościnnie) 15, 16 VI / Joanna Wąż (Lubuski Teatr w Zielonej Górze) 13, 14 VI
Bebra - Tomasz Leszczyński
Roswita - Katarzyna Pietruska 13, 14 VI / Angelika Wójcik (gościnnie) 15, 16 VI
Stortebecker, Bachor Hanschen - Artur Caturian / Michał Zborowski 13-16 VI
Proboszcz Wiehnke - Łukasz Józefowicz (gościnnie) / Michał Sienkiewicz (gościnnie) 13-16 VI
Jezus - Paulina Kowalska (gościnnie)
Agneta - Paulina Jeżewska (gościnnie)
Scholastyka - Karolina Szeptycka (AT Warszawa)
Heilandt - Michał Sienkiewicz (gościnnie)
Sigismund Markus - Mikołaj Woubishet
Psuj, Bachor Nuchi - Michał Zborowski / Paweł Wydrzyński (AST Wrocław) 13-16 VI
Sztauer, Bachor Harry - Michał J. Bajor (gościnnie)
Leo Hyś - Krzysztof Suszek
Lankes, Bachor Aksel - Michał Szymański
Matka Boska - Monika Kolbusz (gościnnie)
Czarna Kucharka - Barbara Olech (gościnnie)
Muzyk Meyn - Michał Pietrzak (gościnnie)
Józef Koljaiczek - Jacek Skoczeń (gościnnie)

Zabawki, Mieszkańcy, Uczniowie, Hitlerowcy, Ułani, Żołnierze Radzieccy, Koty, Żandarmi, Klienci, Show Girls, Uczestnicy Wiecu, Złodzieje, Wyciskacze, Wierni, Mewy, Artyści Opery, Plażowicze, Akrobaci, Siostry Zakonne, Policjanci, Sędziowie
i inni:
Bożena Bukowska 13-16 VI
Maria Bijak 13-16 VI
Paula Gogol 13-16 VI
Marzena Hovhannisyan 13-16 VI
Dominika Józefowiak
Monika Kolbusz 13-16 VI
Magdalena Majtyka 13-16 VI
Aneta Mazur 13-16 VI
Zuzanna Nir 13-16 VI
Elżbieta Pruszko 13-16 VI
Anna Puzio 13-16 VI
Agnieszka Woźniak 13-16 VI
Marek Bratkowski
Mateusz Brenner 13-16 VI
Bartłomiej Gąsior 13-16 VI
Mateusz Kieraś 13-16 VI
Dariusz Kowalewski 13-16 VI
Jan Madej 13-16 VI
Piotr Małecki 13-16 VI
Mateusz Miela 13-16 VI
Michał Pasternak 13-16 VI
Michał Pietrzak 13-16 VI
Krzysztof Tyszko 13-16 VI
Jacek Skoczeń 13-16 VI

Orkiestra:
Adam Skrzypek – dyrygent
Beata Wołczyk – skrzypce
Marcin Lutrosiński – pianino, instrumenty klawiszowe
Maciej Mazurek / Magdalena Czwojda – gitary, banjo
Marek Kubiszyn / Jan Chojnacki – trąbka
Marcin Wołowiec / Artur Tomczak – puzon
Igor Pietraszewski – saksofon barytonowy, flet shakuhachi
Robert Kamalski – saksofon tenorowy / klarnet
Janusz Brych / Agnieszka Jutkiewicz / Mariusz Kuśnierz – saksofon tenorowy / klarnet basowy
Tomasz Pruchnicki / Adam Bławicki – saksofon altowy / klarnet / flet
Grzegorz Piasecki / Wojciech Bergander – kontrabas
Sebastian Skrzypek / Wojciech Buliński – perkusja / instrumenty perkusyjne
Dariusz Kaliszuk / Michał Polak – instrumenty perkusyjne
data premiery:
2018-10-06

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia