Spektakl


tytuł:
Zmierzch – świtem...
teatr:
Teatr Polski we Wrocławiu
scenariusz:
reżyseria:
choreografia:
scenografia:
muzyka:
pozostali realizatorzy:
inscenizacja: Jan Szurmiej
aranżacje: Marcin Partyka
przygotowanie wokalne: Małgorzata Jaworska-Kaczmarek
piosenki i przekłady: Roman Kołakowski, Andrzej Ozga, Jan Szurmiej, Aleksandr Wertyński oraz utwory tradycyjne
obsada:
Rodzina Krzyków
Mendel Krzyk - Stanisław Melski/Krzysztof Kuliński
Benia Krzyk - Mariusz Kiljan/Błażej Michalski
Nechama Krzyk - Grażyna Krukówna (gościnnie)
Lowka Krzyk - Igor Kowalik
Dwojra Krzyk - Monika Bolly
Mołdawanka, Symbol żydowskiej dzielnicy w Odessie - Roksana Vikaluk (gościnnie)/Katarzyna Janekowicz (gościnnie)
Marusia Jewtuszenko – Kochanka Mendla - Aleksandra Chapko
Jewtuszenko – Matka Marusi - Teresa Sawicka/Aldona Struzik
Arie-Lejb - Marek Feliksiak/Przemysław Sejmicki (gościnnie)
Banda Beni Krzyka
Sieńka Tupacz - Piotr Chomik
Monia Artylerzysta - Krzysztof Brzazgoń
Sasza Sobkow - Bartosz Buława (gościnnie)
Sonia Blumfsztain – Złota Rączka - Ewelina Jaworska (gościnnie)
Banda - Semena Gracza
Semen Gracz - Dariusz Bereski
Lowka Kacap - Jakub Grębski
Sawka Bucis - Sebastian Ryś (gościnnie)
Kabaret Monte Carlo
Lubka Kozak - Agata Skowrońska
Girlsy w Kabarecie - Katarzyna Baran (gościnnie), Aleksandra Chapko, Katarzyna Janekowicz (gościnnie), Ewelina Jaworska (gościnnie), Marika Klarman (gościnnie), Magdalena Majtyka (gościnnie), Beata Śliwińska
Traktiernia Na Priwozie
Riabcow – Właściciel Traktierni - Marian Czerski
Mitia – Kelner W Traktierni - Jakub Grębski
Fomin – Dostawca - Andrzej Olejnik
Urusow – Pokątny Doradca - Krzysztof Franieczek
Piatirubel – Kowal, Przyjaciel Mendla - Marcin Rogoziński
Kłasza Zubariewa - Iwona Kucharzak-Dziuda

Praczki W Traktierni - Katarzyna Baran (gościnnie), Katarzyna Janekowicz (gościnnie), Ewelina Jaworska (gościnnie), Marika Klarman (gościnnie), Magdalena Majtyka (gościnnie), Beata Śliwińska
Grek - Bartosz Buława (gościnnie)
Marynarz - Marcin Piejaś
Turek - Michał Białecki
Chór Ślepców - Dariusz Bereski, Krzysztof Brzazgoń, Piotr Chomik, Marek Feliksiak, Andrzej Gałła, Jakub Grębski, Sebastian Ryś (gościnnie), Przemysław Sejmicki (gościnnie)
Dziewczynka z akordeonem - Basia Bartołd (gościnnie)
Ruwim Tartakowski - Henryk Rajfer
Bojarski - Marcin Piejaś
Prystaw Sokowicz - Michał Białecki
Kantor - Roksana Vikaluk (gościnnie)/Katarzyna Janekowicz (gościnnie)
Feldman – Komendant - Czeka Andrzej Olejnik
Asja – Cyganka - Magdalena Majtyka (gościnnie)
Josif Muginsztejn - Krzysztof Franieczek
Księgowa - Iwona Kucharzak-Dziuda
Referent – Paser-Farmazończyk - Marek Feliksiak/Przemysław Sejmicki (gościnnie)
Kobieta – Symbol Rewolucji (Śmierć) - Aleksandra Chapko/Beata Śliwińska
Kobieta – Czarny Clown (Wertyński) - Beata Śliwińska/Katarzyna Janekowicz (gościnnie)
Rabin Ben Zcharia - Marian Czerski
Madame Wajner - Aldona Struzik/Katarzyna Baran (gościnnie)
Mesje Wajner - Krzysztof Franieczek
Ciocia Chaja - Aldona Struzik/Katarzyna Baran (gościnnie)
Wancowski - Marian Czerski
Handlarki - Katarzyna Baran (gościnnie), Iwona Kucharzak-Dziuda
data premiery:
2021-01-29

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...