Polski Teatr Tańca w Poznaniu


opis:

W świat Polskiego Teatru Tańca wprowadza nas niezwykle intrygujące intro – sugestywny obraz splecionych ciał tancerzy dopełniony przejmującą muzyką. Tak oczarowuje już od pierwszego wejrzenia internetowa witryna poznańskiego teatru kierowanego przez Ewę Wycichowską.

Jeśli tylko ktoś jest ciekawy tej sceny i ludzi zaangażowanych w jej kreowanie, to na internetowych „łamach” znajdzie na ten temat obszerny i ciekawy materiał.
Przedstawiono tu wszystkie spektakle PTT, zarówno te z bieżącego repertuaru, jak i będące w fazie przygotowań do premiery, a także przedstawienia archiwalne, które zeszły już z afisza. Każde z nich jest obszernie opisane i zilustrowane pięknymi fotografiami. Zamieszczono tu informacje dotyczące daty premiery, twórców spektaklu, zdobytych nagród, a nawet krajów, gdzie realizacje poznańskiej sceny były prezentowane. A trzeba przyznać, że lista odwiedzanych przez PTT krajów jest imponująca, zespół odwiedził m.in. Indie, Meksyk, Ekwador, Grecję, Rosję i wiele, wiele innych. Opisy przedstawień są uzupełnione o recenzje z polskiej i zagranicznej prasy.

Aktualne informacje dotyczące miejsca i czasu występów zespołu umieszczono w zakładce Terminarz. Pod hasłem Festiwale kryje się wszystko to, co dotyczy Międzynarodowych Warsztatów Tańca oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. W witrynie teatru można też znaleźć inne praktyczne informacje, np. na temat prowadzonych przez PTT warsztatów tańca (pod hasłem Edukacja), warunków technicznych poszczególnych spektakli oraz wszelkie dane teleadresowe w zakładce Kontakt.

Do najciekawszych na stronie PTT należy niewątpliwie zakładka O nas, gdzie opisano m.in. historię tej sceny, sięgającą roku 1973, skład zespołu, udział w licznych zagranicznych festiwalach. A najbardziej frapującym działem są niewątpliwie Podróże PTT. Zespół objechał niemal cały świat. Śladem tych wypraw są umieszczone na stronie teatru fotografie i zapiski uczestników, którzy bardzo obszernie opisali swoje wrażenia i przeżycia. Materiały umieszczone na stronie pozwalają dzięki temu lepiej i głębiej poznać członków zespołu PTT.

Inną interesującą pozycją na stronie poznańskiego teatru jest umieszczony w zakładce Edukacja słowniczek terminologii związanej z tańcem. Można się z niego np. dowiedzieć, co to jest barre au sol albo czym się charakteryzuje modern dance.
Podsumowując – internetowa witryna Polskiego Teatru Tańca stanowi ciekawą i oryginalną, a przy tym niezwykle bogatą w informacje wizytówkę poznańskiej sceny.

Joanna Skorupa

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia