Teatr Groteska


opis:
„Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Został założony w 1945 roku przez Zofię i Władysława Jaremów – reżyserów, inscenizatorów, pionierów nowoczesnego myślenia o sztuce lalkowej i teatrze plastycznym w powojennej Polsce. Z teatrem współpracuje obecnie wielu znakomitych reżyserów, scenografów i kompozytorów z Polski i zagranicy. Groteska cieszy się dużym zainteresowaniem i frekwencją widzów. Teatr gra rocznie około 450 spektakli, które ogląda blisko 100 tysięcy widzów. Wyrazem uznania są także nagrody zdobywane na teatralnych festiwalach.” – czytamy na witrynie krakowskiego Teatru Groteska.
Strona internetowa Groteski jest istną kopalnią informacji podanych w sposób przejrzysty i usystematyzowany. Każda z trzech grup zakładek tematycznych dzieli się na osobne podkategorie. Dzięki temu, nie ma problemu z odnalezieniem interesujących nas akurat informacji. A jest tam, co czytać i oglądać.
Na bieżąco aktualizowane są informację o cenach biletów, zniżkach i sprawach prozaicznych a dla widzów interesujących, w czym Teatr Groteska - nawiasem mówiąc - jest chlubnym wyjątkiem. Nie ma potrzeby do teatru telefonować czy fatygować się osobiście, wystarczy zajrzeć do odpowiedniej zakładki.
Co do samego repertuaru - to raz, że jest on bogaty; a dwa - to, że dedykowany do rozmaitych grup wiekowych i społecznych, a więc zarówno do dzieci, jak dorosłych, a nawet firm. Przewidziano też kącik dla nauczycieli, którzy chcieli by się z pupilami wybrać do Groteski. I trzy - nie kupujemy kota w worku. Bowiem obszerna jest także galeria. Zawiera m.in. trailery spektakli czy spoty promujące eventy, a także foto i video relacje z festiwali, organizowanych przez Teatr (o nich też przeczytamy na stronie).
Groteska ma nawet własne forum dyskusyjne, gdzie można wymieniać swobodnie rozmaite informacje lub – jeśli kto ma potrzebę – podać do wglądu internautom własną opinię o tym, czy owym.
Kolekcjonerzy znajdą pod szyldem „Do pobrania” afisze teatralne w formacie do druku, a leniwi dziennikarze, migający się od konferencji – materiały prasowe. Szeroka jest także oferta współpracy dedykowana do potencjalnych partnerów. Decyzję o organizacji imprezy w Teatrze nietrudno chyba podjąć od ręki, bo w zakładce „Współpraca”, znajdą zainteresowani szczegółowe ridery techniczne i wiele zdjęć. Zaś ciekawi tego, jak gmach Groteski prezentuje się od wewnątrz - mogą odbyć po nim wirtualny spacer.
Paulina Żebrowska

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...