Teatr Kino Variatino

opis:

Zmysłowy świat muzyki i tańca, atmosfera twórczego poszukiwania, zgłębiania tajemnicy teatru i możliwości ciała tancerza – to wszystko składa się na specyficzny urok teatru „Kino Variatino” i przyciąga uwagę do internetowej prezentacji tej sceny. „Variatino” tworzą barwni ludzie, zajmujący się przede wszystkim tańcem, tworzeniem choreografii, muzyką, która często jest improwizowana na żywo do spektaklu; w szerokim kręgu ich zainteresowań znajduje się także malarstwo, ceramika, (np. Monika Wieczorkowska jest twórczynią Garów UDU, wykorzystywanych w realizacjach „Variatino”), joga, projektowanie kostiumów i biżuterii, fotografia i wiele innych. O wszystkich twórcach można przeczytać i zobaczyć ich fotografie w zakładce „Zespół”. Inną bardzo ciekawą formą prezentacji ludzi „Varaitino” z nieco innej strony, bo w tzw. czasie wolnym, jest foto-reportaż „Poza teatrem”. Miłością do tańca i pasją twórczą, jaką emanuje „Variatino” łatwo się „zarazić”; dla tych, którzy chcieliby tę pasję podzielać przeznaczona jest zakładka poświęcona warsztatom prowadzonym przez „Kino Variatino”.

Głównym nurtem działalności teatru jest jednak realizacja spektakli; w 12-letniej historii zespołu (istniejącego od 1988 roku) powstało ich już ok. dwudziestu. Były one prezentowane na festiwalach tanecznych i teatralnych w wielu miastach w Polsce oraz zagranicą. Więcej na ten temat można przeczytać w zakładkach „O teatrze” i „Aktualności”.

Pod hasłem „Realizacje’ i „Repertuar” znajdziemy opis każdego spektaklu wraz z wykazem wszystkich jego realizatorów, fragmentami recenzji i galerią zdjęć. Znajdziemy tu również linki do filmów video z fragmentami przedstawień.

Witryna teatru „Kino Variatino” należy do wirtualnych miejsc „z charakterem”, jest ciekawie zaaranżowana, pełna pięknych, nastrojowych fotografii. Skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi jest przede wszystkim prezentacja ludzi tworzących tą scenę i pozytywna energia, która jest wyczuwalna w tym miejscu.

Słabą stroną witryny jest brak niektórych praktycznych informacji, głównie dotyczących repertuaru (są tu tylko daty tych najbliższych prezentacji, bez większego wyprzedzenia).Brak tu także danych adresowych – nie bardzo wiadomo, gdzie teatr ma swoją siedzibę, można się tego tylko domyślać. Mimo drobnych mankamentów można z całym przekonaniem polecić witrynę teatru „Kino Variatino” jako bardzo interesujące „miejsce teatralne’ w sieci.

Joanna Feikisz

Książka tygodnia

Trailer tygodnia