Teatr Rampa w Warszawie


opis:

Jak głosiła plotka, miała tu być jedna z węzłowych stacji metra, zamiast tego pod teatralno-kolejową nazwą „Rampa” kryje się obecnie jeden z ciekawszych przystanków na teatralnej mapie Polski.

Zawsze aktualny  „rozkład jazdy” Teatru „Rampa” znajdziemy na stronie internetowej www.teatr-rampa.pl, w zakładce „Repertuar”, a dodatkowo najciekawsze wydarzenia rekomendowane są pod hasłem „Hot News” na stronie głównej teatru. Oprócz tego w zakładce „O nas” zaprezentowano długodystansowy, bo obejmujący plany na cały sezon 2009/2010 rozkład teatralnej jazdy. Poszczególnym spektaklom „Rampy” poświęcona jest osobna „działka”, gdzie podzielono je na te dla dorosłych i dla młodych widzów, zaś każdy z nich opatrzono opisem sztuki, wykazem realizatorów, obsadą, galerią zdjęć i filmowym zwiastunem. Dla tych, którzy chcą się bardziej wgłębić w temat przygotowano obszerną działkę „Recenzje”.

W teatralnej witrynie możemy poznać nie tylko bieżącą działalność „Rampy”, ale również jego dzieje, opisane pod hasłem „Garść historii… ale nie za wiele” w zakładce „Historia”.

Dowiadujemy się z niej między innymi, że najpierw, w latach pięćdziesiątych w budynku na Targówku powstał Dzielnicowy Dom Kultury, a Teatr „Rampa” działa w tym miejscu od lat siedemdziesiątych.

Ciekawą pozycją na internetowych łamach „Rampy” jest obszerna prezentacja całego zespołu aktorskiego; każdy z aktorów „Rampy” ma w sieci, w zakładce „O nas” – „Aktorzy” swoje dossier wraz ze zdjęciem, we wspomnianej zakładce umieszczono również wykaz nazwisk wszystkich pracowników teatru oraz dyrekcji, choć na temat dyrektorów naczelnego i artystycznego brak niestety szerszych informacji.

Dopełnieniem obrazu Teatru „Rampa” prezentowanego w sieci jest zakładka „Galeria” informująca o innej jeszcze formie działalności tej instytucji, a mianowicie o prowadzeniu w swojej siedzibie ciekawej galerii sztuki, oferującej widzom wystawy malarstwa, grafiki i fotografii.

Po takiej obszernej i atrakcyjnej internetowej lekturze pozostaje jeszcze tylko zajrzeć pod hasło „Bilety”, zamówić je i… udać się na Targówek, wprost do „Rampy”.

Joanna Feikisz

Książka tygodnia

Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona
Czwarta Strona - Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o.o.
Monty Python

Trailer tygodnia