Teatr Współczesny w Szczecinie


opis:

Jedyny w Polsce teatr, gdzie widzowie w przerwie spektaklu mogą z okien foyer spoglądać na połyskującą w dole odbiciem portowych świateł Odrę, na sięgające ku górze ramiona dźwigów, na stojące u nadbrzeży okręty – miejsce magiczne, współbrzmiące z żywą sztuką teatru. Taki poetycki obraz szczecińskiej sceny w naszej wyobraźni maluje w swoim tekście Zenon Butkiewicz. Tego rodzaju wizją można dać się oczarować. I udać się do teatru, aby skonfrontować ją z rzeczywistością.

W tej samej zakładce, pod nazwą O nas, oprócz historii szczecińskiej sceny, sięgającej 1950 roku, w zwięzły i ciekawy sposób zaprezentowano jej współczesne oblicze. Pod hasłem Zespół kryją się sylwetki ludzi współtworzących Teatr Współczesny. Znajdziemy w tym miejscu również Kronikę dokumentującą wydarzenia związane z teatrem, Archiwum spektakli, także tych nie będących już na afiszu oraz plany trzech  scen Teatru Współczesnego wraz ze zdjęciami i opisem parametrów technicznych każdej z nich.

Twórcy witryny zadbali zarówno o estetykę strony jak i wygodę jej użytkowania. W „nagłówku” strony głównej uwagę przyciąga czarno-biała galeria fotografii ze spektakli, a pod spodem otwiera się dostęp do najbardziej aktualnych informacji dotyczących szczecińskiej sceny, na przykład najnowszych przygotowywanych tu spektakli, będących jeszcze w fazie prób, czy spotkań z twórcami organizowanych przez teatr.

Bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie na stronie wyszukiwarki, dzięki której oszczędzimy wiele czasu. Oprócz tego niezwykle łatwo można sprawdzić repertuar na interesujący nas dzień dzięki kalendarzowi, gdzie po kliknięciu w wybraną datę wyświetlają się tytuły przedstawień i wszelkie inne dotyczące ich informacje. Twórcy strony oferują również wygodną opcję internetowej rezerwacji biletów. Przy okazji można zobaczyć krótki opis interesującego nas przedstawienia. Zaś szersze opisy spektakli znajdziemy w osobnej poświęconej im zakładce. Kryje ona galerię fotografii, opis przedstawienia, recenzje oraz pełną informację dotyczącą twórców.

Jak przystało na profesjonalnie przygotowaną witrynę internetową, nie zabrakło tu również danych adresowych i telefonicznych. Czyli pełna i aktualna  informacja podana w przyzwoitej formie.

Joanna Skorupa

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia