Teatr Wybrzeże w Gdańsku


opis:

Całkiem nowe oblicze strony internetowej Teatru Wybrzeże najlepiej przedstawili sami jej autorzy. Opis umieszczony pod adresem www.teatrwybrzeze.pl, w zakładce Aktualności (Listopad) pod tytułem „Nowa strona” jest najlepszą rekomendacją witryny gdańskiego teatru, a zarazem przewodnikiem po nowościach oferowanych wirtualnym gościom. Jedną z nich jest specjalnie utworzona wersja tekstowa serwisu, umożliwiająca uzyskiwanie informacji przez telefon komórkowy. Warte zauważenia są również rozwiązania, dzięki którym ze strony mogą korzystać także osoby niepełnosprawne - niedowidzące i niewidome.

Strona wizualnie jest imponująca, przyciąga uwagę szeregiem pięknych galerii fotografii ze spektakli oraz portretów wszystkich członków zespołu aktorskiego, a oprócz tego umieszczono na niej krótkie prezentacje wideo przedstawień Teatru Wybrzeże. Jedynie sama forma witryny, z ruchomymi modułami, które przesuwają się w płaszczyznach poziomych albo pionowych przy każdym poruszeniu myszką, może na początku sprawiać trochę kłopotów, ale to raczej kwestia oswojenia się z takim sposobem poruszania się po stronie. Co ważne, samej zawartości informacyjnej witryny nie można niczego zarzucić. Znajdziemy tu wszystko na temat aktualnej działalności teatru, wszystkich realizacji scenicznych, a także jego historii. Oprócz tego przygotowano rzetelne info dla mediów – w zakładce Dla mediów oraz na podstronach poszczególnych przedstawień.

Tak jak piszą jej twórcy, i można się z nimi w pełni zgodzić, strona jest piękna, czytelna i funkcjonalna. Odświeżona szata graficzna plus pełne spektrum informacji o działalności gdańskiej sceny to elementy, dzięki którym wizerunek teatru wiele zyskuje. W tak nowoczesny i profesjonalny sposób  powinien się prezentować w sieci każdy teatr, który dba o przyciągniecie do siebie nowych widzów i o zadowolenie tych, którzy od dawna z przyjemnością zasiadają na jego widowni.

Internetowa witryna Teatru Wybrzeże została już kiedyś wyróżniona przez „Dziennik Teatralny”. Tym razem Teatr Wybrzeże zaprezentował się na internetowych łamach w jeszcze ciekawszej, jeszcze bardziej frapującej formie. Jednym słowem – teatr idzie z duchem czasu. Z przyjemnością przyznajemy więc Teatrowi Wybrzeże tytuł Witryny Miesiąca już po raz drugi.

Joanna Feikisz

Książka tygodnia

Trailer tygodnia