„Badania Solarystyczne 2.0” to przykład nowej dramaturgii
Spektakl ma interaktywny charakter. Widz ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu.Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej, której celem jest wysłanie człowieka na Marsa. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom.
„Badania Solarystyczne 2.0" to przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. Forma jest połączeniem sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Spektakl powstawał w eksperymentalnym procesie treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzonych z realną sytuacją dramaturgiczną.
W świetle dzisiejszych badań wyprawa na czerwoną planetę rozważana jest jako jednokierunkowa. Nie dysponujemy technologią, która pozwoliłaby ściągnąć wysłanych na Marsa kosmonautów na Ziemię. Ze względu na wysokie koszty, agencje kosmiczne, takie jak NASA, czy inne prywatne konsorcja jak np. Mars One czy SpaceX, poszukują różnorodnych sposobów finansowania. W grę wchodzą: reality shows, prywatne dotacje, zbiórki pieniędzy wśród osób aplikujących.
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲
Badania Solarystyczne 2.0
13 maja g.19:00
Miejsce: Komuna/Warszawa, ul.Lubelska 30/32
Reżyseria: Dawid Żakowski
Zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska
Muzyka: Konrad Bańburski
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Pol
Wideo/Projekcje: Adrian Cognac
Produkcja: Karolina Dziełak, Stowarzyszenie Sztuka Nowa
Czas trwania: 60 min.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=0I9g-q0dN9g
Bilety: 10 zł /20 zł
Rezerwacje: stow.sn@gmail.com