Chcą pytać i być pytani

Obserwatorium Artystyczne Entrée

Projekt Teatru Rozrywki kierujemy do artystów, którzy mają odwagę poddawać się krytyce i ocenie, podejmować otwartą dyskusję, chcą pytać i być pytani. ENTRÉE tworzy ośrodek wspierający młodych twórców oraz kreuje pozytywny klimat i otoczenie dla rozwijania talentu i umiejętności twórców teatralnych.

Celem ENTRÉE jest obserwacja, promocja i wspieranie najciekawszych zjawisk na niezależnej scenie teatralnej oraz kształtowanie aktywnego środowiska twórczego.

Dotychczasowi laureaci ENTRÉE:

Edycja 1.
Grupa Teatralna „Bez paniki", spektakl Maszynopis; efektem rezydencji był spektakl Bierzcie i jedzcie, którego premiera odbyła się w czerwcu 2009 r.

Edycja 2.
Teatr Tańca „Navras", spektakl Polemiki; efektem rezydencji był spektakl Łupina, premiera odbyła się w grudniu 2009 r.

Edycja 3.
Zwycięzca: Helena Ganjalyan-Pisarek, Paulina Giwer, Nina Minor i Magdalena Fejdasz, spektakl Shakespeare It; efektem rezydencji był spektakl Dowód osobisty, premiera miała miejsce w maju 2013 r.
Wyróżnienie: Nieformalna Grupa Avis, spektakl Wariat i zakonnica.

Edycja 4.
Zwycięzca: Furu Kolektyw, spektakl Szum; efektem rezydencji był spektakl Lipstick, premiera odbyła się 9 października 2014 r.
I wyróżnienie: Niezależni Twórcy Amin Bensalem, spektakl: Rum and vodka online
II wyróżnienie: JAZDA POLSKA! spektakl Kre-oni
Nagroda publiczności: Teatr Żelazny Jeśli pragniesz kobiety, to ją porwij

Edycja 5.
Zwycięzca: Zachariasz Muszyński, Listy do Skręcipitki; efektem rezydencji był spektakl Bubloteka, premiera odbyła się 19 grudnia 2015 r.
Wyróżnienie: Grupa Macieja Cierzniaka, 622 upadki

Edycja 6.
Zwycięzca: Teatr Strefa Otwarta, H(2)O; efektem rezydencji był spektakl Bez-Senność, premiera odbyła się 1 października 2016 r.
Wyróżnienie: Marek Zimakiewicz Novecento.

Edycja 7.
Zwycięzca: Teatr Alatyr, Trzej muszkieterowie; efektem rezydencji jest spektakl Rokcy Babloa, którego premiera odbyła się 19 maja 2017 r.

Edycja 8.
Zwycięzca: Teatr Pawła Głowatego i Jego Przeciwników, Sen małego króla, który nigdy nie był księciem; efektem rezydencji jest spektakl Lodowy Pałac – premiera 26 maja 2018 r.

Edycja 9.
Zwycięzca: Magdalena Widłak, La la la la la; efektem rezydencji jest spektakl Studium (Przypadku) Strachu S. (P.) S. – premiera 14 czerwca 2019 r.

Edycja 10.
Zwycięzca: Teatr im. Stefana Batorego, 5 kobiet Boga; premiera nowego spektaklu – listopad 2020 roku.

(-)
Materiał organizatora
9 października 2020

Książka tygodnia

Musical nieznany. Polskie inscenizacje musicalowe w latach 1961-1986
Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Grzegorz Lewandowski

Trailer tygodnia