Co wolno artyście?

22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Dziewięć festiwalowych przedstawień do zobaczenia w dość czasem nieoczekiwanych przestrzeniach, jak siedziba Opus Filmu, Hala Maszyn zrewitalizowanej elektrociepłowni czy... warszawski Teatr Narodowy, dokąd uczestnicy łódzkiej imprezy udadzą się koleją na "Kordiana" w reż. Jana Englerta, zrealizowanego na jubileusz 250-lecia tej sceny i teatru publicznego w Polsce.

Rocznica poważna, równie poważny jest temat festiwalu - "Artysta i jego ograniczenia". Rozważania nad limitami w sztuce rozpoczną "Francuzi" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego - głównego bohatera tej edycji (odbędzie się poświęcony jego teatrowi panel dyskusyjny, wystawa, koncert muzyki Pawła Mykietyna oraz projekcja operowej "Alcesty" z Madrytu).

Kontynuować je będą inne głośne produkcje minionego roku: warszawskie"Lilla Weneda" w reż. Michała Zadary i "Apokalipsa" w reż. Michała Borczucha, krakowski "Wróg ludu"w reż. Jana Klaty i legnicki "Car Samozwaniec" w reż. Jacka Głomba. A także premierowe przedstawienia gospodarza festiwalu - łódzkiego Powszechnego, m.in. spektakl na podstawie"Dziejów jednego pocisku" Andrzeja Struga i dramaturgii Witolda Wandurskiego, opisujący Łódź epoki rewolucji 1905 r.

(-)
Materiał organizatora
31 marca 2016

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...