Dla kogo Jonaszek i 3000 złotych?

2. Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

Ostatnie dni naboru do konkursu wokalnego. Przychylność jury, uznanie publiczności, 3000 złotych oraz statuetka Jonaszka z żywicy i mchu. Jest o co powalczyć w II Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Na zgłoszenia młodych wykonawców z całego kraju Teatr Muzyczny w Łodzi czeka już tylko do końca marca.

 

Ogłoszony po raz drugi konkurs to propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi dla młodych artystów, którzy wiążą swoją przyszłość ze śpiewem. Organizatorzy zapraszają do udziału wyszkolonych aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 30 lat. Na mailowe zgłoszenia jest czas do 31 marca 2019 r. Na adres jchs@teatr-muzyczny.lodz.pl oprócz formularzy (do pobrania ze strony www.offpolnocna.com) przesłać należy linki do wideo z nagraniem wykonania dwóch piosenek: dowolnie wybranej oraz utworu autorstwa patrona konkursu – Jonasza Kofty.

Zgłoszenia poddane zostaną wstępnej selekcji. Wybrana grupa uczestników przyjedzie do Łodzi, żeby zmierzyć się w drugim etapie, czyli wystąpić przed jurorami na scenie Teatru Muzycznego.

Przewodzić będzie im Wojciech Kościelniak – uznany reżyser spektakli muzycznych i inscenizator. W gronie oceniających znajdą się też: Konrad Imiela – aktor i reżyser, kompozytor oraz autor tekstów, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Zbigniew Macias – solista operowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Piotr Kofta – pisarz, syn Jonasza Kofty, Beata Olga Kowalska – utalentowana aktorka i wokalistka; Iwona Konecka – aktorka i reżyserka, publicystka kwartalnika Nietak!t oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca Festiwalu OFF-Północna i konkursu wokalnego.

Jury oceni czyje umiejętności wokalne i interpretacyjne są największe, a trzech laureatów, którzy zdobędą ich uznanie wystąpi 28 kwietnia przed finałowym spektaklem festiwalu OFF-Północna. Przewidziane są też nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych.

– To dopiero druga edycja, ale fantastyczny odzew ze strony artystów z całego kraju powoduje, że chcemy rozwijać konkurs, budować jego markę i rozpoznawalność – mówi Krzysztof Wawrzyniak.

Sam festiwal, w ramach którego prowadzony jest konkurs odbędzie się w dniach 23-28 kwietnia 2019 roku. Wydarzeniem tym Teatr Muzyczny rozbudowuje swój repertuar o niezależne i niezwykle różnorodne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski. W programie tegorocznej edycji, przebiegającej pod hasłem: Silne kobiety, wrażliwi mężczyźni znalazły się spektakle: Kochanie, zabiłam nasze koty według powieści Doroty Masłowskiej w reżyserii Rafała Dziwisza, Tam, gdzie wzrok nie sięga, ukraińskiego teatru NAVPAKY, Hemar. Marchewka – próba generalizacji Teatru Muzycznego w Toruniu oraz recitale Marcina Januszkiewicza, Anety Todorczuk czy Konrada Imieli, a także koncerty, spotkania i warsztaty.

Joanna Karpińska
Materiał organizatora
23 marca 2019
Portrety
Jonasz Kofta

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia