Ferie w Operze na Zamku

"Historia najmniej prawdopodobna" – reż. Natalia Babińska Opera na Zamku

Opera na Zamku w Szczecinie zaprezentuje podczas ferii zimowych spektakl „Historia najmniej prawdopodobnej". Spektakl – 22 lutego (sobota) o 17.00. Kierownictwo muzyczne – Jerzy Wołosiuk, reżyseria – Natalia Babińska. To multimedialna opera dziecięca w formie wyprawy muzycznej na motywach baśni „Historia najmniej prawdopodobna" Hansa Christiana Andersena (od 7 lat).

Czy rzeczy nieprawdopodobne w ogóle się dzieją? Nie liczymy na to, chociaż często skrycie o tym marzymy.

Jeśli umilkniemy na chwilę, zamkniemy oczy, wsłuchamy się w rytm sekund, wtedy czas zacznie do nas mówić. Zegar chce nam coś przekazać. Zaprasza nas na wyprawę! Czy mamy ochotę (i odwagę!) udać się w podróż w głąb czasu? Jaką tajemnicę skrywa? Co jest smakiem, zapachem, widokiem, esencją czasu? Jak sięgnąć po te naprawdę ważne rzeczy podczas naszej podróży w czasie? – Dalej, sekundy, minuty, godziny, mówcie, radźcie, prowadźcie!

Tak wiele pytań się pojawia w głowie. – Czasie, odpowiedz! Ale odpowiedzi każdy musi znaleźć sam. Tik-tak, bim-bam. Nieprawdopodobna podróż w czasie zadzieje się w Operze na Zamku... To zupełnie nieprawdopodobne, a jednak!

Przewodnik po „Historii najmniej prawdopodobnej"

Wkraczając do Opery rozpoczynamy podróż w krainę magicznego Zegara. Każdy z uczestników podróży przypisany jest do określonej grupy Podróżnych. Jest 10 grup i każda wyróżnia się innym kolorem, każda ma też swojego Przewodnika, który prowadzi ją podczas przechadzki po Krainie Czasu – można go rozpoznać poprzez kolor wstęgi, jaką ma na sobie Przewodnik.

Spotykamy się w sali widowiskowej. Tam poznajemy Króla, Królewnę oraz mieszkańców Krainy, w której ogłoszono konkurs na rzecz najmniej prawdopodobną. Wszyscy starają się zaproponować coś niezwykłego, aby zwyciężyć w oczach Króla i Sędziów konkursu. Ale dopiero, gdy przychodzi Zegarmistrz ze swoim cudownym wynalazkiem, mieszkańcy Królestwa wpadają w prawdziwy zachwyt. W sercu Zegara zaklęta jest esencja świata i aby w pełni jej zasmakować, wyruszamy – pod okiem Przewodnika – na wędrówkę po korytarzach i komnatach Opery na Zamku. Wracamy na salę widowiskową, doświadczając pełni i magii wynalazku Zegarmistrza.
Zachwycony Zegarem Król pragnie ogłosić swój werdykt. Wtedy jednak pojawia się Otocham Tinpu Młot, zgłaszając swój udział w konkursie. Historia się komplikuje. Kto wygra?

Serdecznie zapraszam na fantastyczną zabawę w wielu przestrzeniach Opery na Zamku!
Czas trwania: ok. 2 godz. (bez przerwy)
Ceny biletów: 25-40 zł
Uwaga! Miejsca na spektakl nienumerowane!

Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Materiał Opery na Zamku
20 lutego 2020

Książka tygodnia

Ziemia Ulro. Przemowa Olga Tokarczuk
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Czesław Miłosz

Trailer tygodnia

Dziadek do orzechów (P...
Rudolf Nuriejew
Zobacz arcydzieło baletu z Paryskiej ...