Ferie w Teatrze Miejskim

Aby wygrać z nudą zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach

Nadchodzą ferie zimowe czas wolny od szkoły i zajęć dodatkowych. Warto go spędzić tak przyjemnie i ciekawie, jak to tylko możliwe. Aby wygrać z nudą zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach na dwie propozycje przygotowane z myślą o dzieciach: spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama" wg Janoscha, w reżyserii Laury Słabińskiej i warsztaty teatralne inspirowane bajką Uriego Orleva „Babcia robi na drutach".

Spektakl „Ach, jak cudowna jest Panama" skierowany do widzów w wieku od pięciu lat jest niezwykle prostą, poruszającą serca opowieścią o przyjaźni. Miś i Tygrysek, bohaterowie tej historii, wyruszają w podróż poszukując Panamy, krainy ich marzeń. Utrzymana w atmosferze kolorowego snu opowieść, uczy dzieci najważniejszych wartości, którymi należy kierować się w życiu, a cała historia urozmaicona jest bajkową scenografią i muzyką wykonywaną na żywo.

Tłem dla przygód małych przyjaciół jest przepiękna, surrealistyczna scenografia Pavla Hubički. To właśnie dekoracja ożywiona różnokolorowymi światłami sprawia, że gliwicki spektakl chwyta za serce i oddziałuje na wyobraźnię. (Magdalena Tarnowska, teatralny.pl)
Z całą odpowiedzialnością - polecam! A ostateczną rekomendacją niech będą wieńczące spektakl brawa, które nie chciały zamilknąć. (Adriana Urgacz, portal Tuba Gliwic)
Przedstawienie do zobaczenia na Małej Scenie 30 i 31 stycznia w godzinach 9.00 i 11.00.

Ach, jak cudowna jest Panama, wg Janoscha
przekład: Emilia Bielicka; adaptacja, teksty piosenek i reżyseria: Laura Słabińska; scenografia: Pavel Hubička; muzyka: Piotr Klimek; choreografia: Jacek Gębura; występują: Rafał Derkacz, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński, Łukasz Kabus, Katarzyna Wysłucha, Miś i Tygrysek.
Premiera 4 lutego 2017 r.

Warsztat teatralny „Są dzieci wełniane, są dzieci skórzane" prowadzony w oparciu o książkę Uriego Orleva „Babcia robi drutach".

Bajka pt. „Babcia robi na drutach" to poruszająca historia o nieakceptacji i niezrozumieniu „wełnianych" dzieci przez ich „skórzanych" rówieśników oraz dorosłych. Ta piękna opowieść o „innym-obcym", który nie przystaje do otoczenia niesie za sobą ponadczasowy, uniwersalny przekaz skierowany przeciwko dyskryminacji i wykluczeniu.

Uczestnicy zajęć zapoznają się z treścią bajki i wspólnie z prowadzącymi odczytają zawarte w niej przesłanie. Porozmawiają o tym, czym jest tolerancja i dlaczego warto znać to słowo i na stałe wprowadzić je nie tylko do własnego słownika, ale i życia.
Rozmowa będzie przygotowaniem do ćwiczeń z improwizacji teatralnej i działaniom plastycznych podczas których powstaną kostiumy teatralne. Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Koncepcja i prowadzenie – Zuzanna Bojda i Justyna Oleksy.
Zapraszamy 6 i 7 lutego o godz. 9.00, na Scenę Mikro.

(-)
Materiał Teatru
6 stycznia 2018

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...