Gdyńska trasa Sopockiej Sceny Off de Bicz

e ramach projektu "Teatr Zajechał do Gdyni"

W ramach projektu "Teatr Zajechał do Gdyni" Sopocka Scena Off de Bicz zaprezentuje swoje spektakle w gdyńskich dzielnicach.

Sztuka rzadko opuszcza mury teatru. Lubi ciemność i sztuczne światło. Jednakże raz na jakiś czas udaje się w teren, bo lubi bliskie spotkania z ludźmi. Przepada za nowymi twarzami. W tym roku Sopocka Scena Off de BICZ zajedzie do Gdyni po raz drugi. Po raz kolejny teatr zaskoczy Państwa na osiedlowych ścieżkach, odwiedzi miejsca Państwa codziennych wizyt. Udowodni, że prawdziwa sztuka wyrośnie na każdym gruncie, bo teatr jest w człowieku, a nie tylko w ciemnej sali. 

Widzowie będą mogli zobaczyć nasze najlepsze sztuki teatralne, które przedstawią wachlarz ludzkich losów i charakterystyk. 

"Mateczka" 
wg "Matki" St. I. Witkiewicza 
scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak 
obsada: Ida Bocian 
śpiewa: Marta Andrzejczyk 
Teatr Stajnia Pegaza 

Monodram rozgrywa się na kilku poziomach interpretacyjnych: społecznym, psychologicznym i artystycznym. Celem twórców spektaklu jest odnalezienie niezależnej przestrzeni dla artysty, w której mógłby funkcjonować wobec ograniczeń kultury, religii i zasad społecznych. Czy jednostka może się przeciwstawić globalnemu systemowi współczesnego świata? Inspiracją stała się technika fotografii. Pojęcie NEGATYWU jest podstawową zasadą konstrukcji spektaklu, budowania roli i interpretacji. 

29.09., godz. 18 - Osiedlowy Klub Kultury SM "Bałtyk", Gdynia Witomino, ul. Narcyzowa 1 
30.09., godz. 17 - Ochotnicza Straż Pożarna, Wiczlino, ul Wiczlińska 66 

"Ścianananaświat" 
Sergea Kribusa 
reżyseria: Ewa Ignaczak 
obsada: Wojciech Jaworski (na zdjęciu) 
Teatr Stajnia Pegaza 

Maurycy, dla przyjaciół Momo, zaprasza na wykład, podczas którego zabierze widzów w podróż do świata dzieciństwa - pozbawionego nudy, przewidywalnej codzienności. W jego pozornie absurdalnych problemach, kryje się szczera, dziecięca logika i manifestacja głęboko skrywanych uczuć. Poprzez spojrzenie w przeszłość, która pozostaje i żyje w naszych wspomnieniach, Momo dokonuje dojrzałej refleksji nad własnym życiem, wpływie wychowania na życie dorosłe, przy jednoczesnej walce o status dziecka we współczesnym świecie. 

To monodram, w którym omówimy nie codzienne konwersacje na błahe tematy, ale przełomowe rozmowy, które mogą trwale zmienić jakość międzyludzkich relacji. Świat bez rozmów to świat bez bliskości, pełen nierozwiązanych konfliktów, dusznej atmosfery i destrukcyjnych gier. To spektakl o tym, że warto czasami pozwolić dojść do głosu naszemu wewnętrznemu dziecku. 

 27.09., godz. 18 - Filia nr 3, Grabówek, ul. Morska 113

(-)
Materiał Teatru
15 września 2012

Książka tygodnia

Teatr, który nadchodzi
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Dariusz Kosiński

Trailer tygodnia

La Phazz
Julieta Gascón i Jose Antonio Puchades
W "La Phazz" udało się twórcom z "La ...