Gwiazdy Montowni w premierze Łaźni

"Trzej muszkieterowie" - reż. G. Castellanos - Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Najnowsza premiera Teatru Łaźnia Nowa to nowatorska adaptacja "Trzech muszkieterów" Aleksandra Dumasa. Spektakl w reżyserii Giovanniego Castellanosa, z goszczących po raz pierwszy na nowohuckiej scenie, aktorami warszawskiego Teatru Montownia.

Kardynał Richelieu: - Tyle się tu nawydarzało: walka, miłość, zdrada, seks, wojna, przyjaźń, śmierć I co dalej? Walka, miłość, zdrada, seks, wojna, przyjaźń, śmierć

Klasyczna opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady, łączy to wszystko, co kochają zarówno czytelnicy, jak i widzowie: piękne kostiumy, bohaterskie przygody, dzielnych młodzieńców, ich niezłomną męską przyjaźń i wierność ideałom, honor, humor, poświęcenie i zemstę, a także romantyczną miłość pięknych kobiet i przystojnych panów. Spektakl w reżyserii znanego krakowskiej publiczności Giovanniego Castellanosa (Tango Nuevo), z gwiazdorskimi rolami, goszczących po raz pierwszy na nowohuckiej scenie, aktorów warszawskiego Teatru Montownia, oraz Moniki Fronczek, dostarczy widzom niezapomnianych teatralnych wrażeń.

Spektakl "Trzej Muszkieterowie" to rodzaj groteskowego cyrku, w którym wszyscy coś grają, kreują, śmieszą, a jednocześnie żenują. W którym artyści - jak chomik w kółku - biegną już nie dlatego, że chcą biec, ale dlatego, że nie potrafią się zatrzymać. Z jednej strony szalone przygody, pojedynki i namiętności, natomiast z drugiej - zgorzknienie, zmęczenie i zepsucie. To wewnętrzne pęknięcie stało się motorem dramaturgicznym spektaklu. Castellanos kreuje na scenie dziwny, odkształcony świat, będący jednocześnie XVII-wieczną Francją, jak i - przez swoje zawrotne tempo, relatywizm moralny i zagubienie - współczesnym światem, wypełnionym aktualnymi dylematami.

Zatem, panowie i panie, skrzyżujmy szpady! Przekonajmy się, czy dziś coś znaczy jeszcze: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"!

Premiera: 5 października 2013

(-)
Materiał Teatru
3 października 2013

Książka tygodnia

Ziemia Ulro. Przemowa Olga Tokarczuk
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Czesław Miłosz

Trailer tygodnia