Jest już program "Wioski Teatralnej"
11. Festiwal Wioska TeatralnaOd 22 do 27 lipca Teatr Węgajty zaprasza do Jonkowa, Węgajt i Gotków na XI Festiwal "Wioska Teatralna".
W programie m.in:
- Teatr Krzyk z Maszewa ze spektaklem pt. "Osad", w reżyserii Marka Kościółka, Grand Prix ostatnich Tyskich Spotkań Teatralnych.
- Teatr21 Justyny Sobczyk, ze spektaklem "...i my wszyscy. Odcinek 0".
- Teatr Realistyczny ze Skierniewic, "Punkowe Centrum Poezji Paluch", spektakl zdobywca Nagrody Mariana Glinkowskiego.
- Teatr Kryly Halopa z Brześcia, ze spektaklem "Czernobyl" na podstawie dokumentacji wyprawy do "zony". Spektakl będzie pierwszą częścią zamierzonej Historii Białorusi.
- "Bal u szalonego kapelusznika", interaktywny projekt teatralny Dagny Ślepowrońskiej, twórczyni spektakli Centrum Praw Kobiet.
- "Ile musiałbym ci zapłacić, by móc cię połaskotać. I twoje dziecko też", projekt choreografa i performera Rafała Urbackiego.
W przygotowaniu są także pokazy innych twórców. Wśród nich: Anais Fourrier, Valerian Collot, Karolina Plahá, David Zelinka. Program festiwalu będzie uzupełniany.
Warsztaty poprowadzą:
- Teatr Realistyczny ("Żeby zmiany zmieniały" - warsztat teatralny),
- Rafał Urbacki ("Poza kontrolą" - coachingowy warsztat tańca),
- Dagna Ślepowrońska ("Bal u szalonego kapelusznika" - warsztat teatralny),
- Justyna Sobczyk (warsztat integracyjny),
- Valerian Collot (warsztat klaunady),
- Muriel Klingler ("Świat stoi na głowie i nie wiem, co począć" - warsztat wiedzy i umiejętności pomagania sobie samemu w obliczu silnego stresu),
- Inna Szkoła Teatralna (ćwiczenia fizyczne, głosowe, improwizacja grupowa).
W przygotowaniu:
warsztat Mieczysława Litwińskiego (warsztat kompozycji muzycznej "COM-POSITIO III")
"Spotkania z bajką" - warsztaty teatralno-dramowe dla dzieci, prowadzone przez Agnieszkę Hakizimanę i Kasię Żytomirską (zainteresowanych rodziców prosimy już teraz o kontakt).
Więcej informacji o warsztatach oraz sposobie zgłaszania się na nie tutaj
Pokazy filmów i dyskusje panelowe:
pokaz filmu szwajcarskiego reżysera Markusa Imhoofa pt. "More than Honey", znakomity dokument o wymieraniu pszczół i szansach przetrwania oraz dyskusja z udziałem ekologów i ludzi teatru, pokaz filmów z szwajcarskiego festiwalu "Look&Roll" oraz dyskusja poświęcona społecznej sytuacji sztuki w kontekście zjawisk wykluczenia.